Problem z plikami multimedialnymi

Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Krzysztof Gaweł ()
Liczba odpowiedzi: 8

Witam serdecznie,

Piszę zapytanie odnośnie problemów z platformą Moodle.

Otóż podczas wstawiania plików dźwiękowych poprzez platformę nie pojawia się w testach odtwarzacz graficzny. Po prosu go nie ma. Nie wiem co jest przyczyną tego problemu gdyż wcześniej się pojawiał choć zdarzały się  problemy z odtwarzaniem na niektórych przeglądarkach.  Teraz jest całkowity brak odtwarzacza. W zalezności od przeglądarki albo wyświetla się jakieś pole gdzie ma być odtwarzacz lub nie wyświetla się wcale. Ustawienia nie były zmieniane tylko Moodle aktualizowane do najnowszych wersji. 

Obecnie używam 2.8.5 hosting na home.pl. 

Obecnie pojawił mi się inny problem. Jest on związany z nie możliwością zobaczenia wstawionego linku do przesłanych plików multimedialnych jako alternatywy dla niedziałających plików z odtwarzacza. Podczas edycji np. testu link jest widzialny, podczas podglądu w miejscu linku nie ma nic.

Przesyłam zrzut podglądu i pod spodem edycji pytania.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc lub jakieś sugestie.


Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Krzysztof Gaweł

Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Roman Rekko ()

Witam,


spróbuj dodać bezpośredni link w znaczniku html.

W odpowiedzi na Roman Rekko

Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Krzysztof Gaweł ()

Witam ponownie

nie za bardzo rozumiem co miałeś Romanie na myśli pisząc "spróbuj dodać bezpośredni link w znaczniku html".  Czy mam to zrobić poprzez czysty html czy edytor html. Bardzo proszę napisz

A tak nawiasem mówiąc jestem ciekaw co jest przyczyną takiej sytuacji bo dzisiaj po ponownym otworzeniu kursu i spróbowaniu zmienić link ponownie jeden udało mi się zmienić i jest widoczny pozostałych już nie udaje się zmienić. A jeszcze ciekawsza sprawa to taka, że wstawiłem link z obrazkiem to się pojawia. Wstawiam link z plikiem multimedialnym to go nie ma. 

W linku do pliku czasem pojawia mi się taki wpis :

<a href="http://stowamad.edu.pl/brokenfile.php#/5/user/draft/219171159/trbk.mp3">trbk.mp3</a>

a zdaje się powinien być 

<a href="http://stowamad.edu.pl/draftfile.php/5/user/draft/219171159/trbk.mp3">trbk.mp3</a>

i nie wiem dlaczego jest to zmieniane podczas wstawiania linku.

Dziękuję ponownie za kolejne sugestie

W odpowiedzi na Krzysztof Gaweł

Re: Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Roman Rekko ()

Hej,


miałem na myśli:

<a href="http://stowamad.edu.pl/draftfile.php/5/user/draft/219171159/trbk.mp3">trbk.mp3</a>

ale widzę że coś jest nie tak, a jak wygląda jak dasz bezpośredni link bez znaczników:

http://stowamad.edu.pl/draftfile.php/5/user/draft/219171159/trbk.mp3//bezpośredni_link

czy dobrze się wyświetla się dobrze?

Sprawdź proszę jaki format w pytaniu jest zastosowany czy automatyczny format moodle czy inna opcja.

Ja miałem kiedyś problemy przy pytaniach jak był ustawiony automatyczny format moodle (w pytaniach były zawarte znaczniki htm jako treśćl)



W odpowiedzi na Roman Rekko

Odp: Re: Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Krzysztof Gaweł ()

Hej

W pytaniach ustawienia są na format html.

Wstawianie linku nawet do pliku znajdującego się w założonym specjalnie folderze także się nie wyświetla. Jakaś masakra. Nie wiem co się podziało  w którym momencie i co jest tego przyczyną.

Dzięki za wszelkie sugestie może coś jeszcze wymyślę.

W odpowiedzi na Krzysztof Gaweł

Odp: Re: Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: boruh compl ()

tak na szybko to wstawiłbym grafikę (np ikonę instrumentu lub odtwarzacza ) i pod nią podpinał link 

jak poniżej 


aaaa

W odpowiedzi na boruh compl

Odp: Re: Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Krzysztof Gaweł ()

Ten sposób z plikiem graficznym działa prawidłowo. Otrzymuje się wtedy prawidłowy link:

Ciekawe dlaczego nie działa na tekście?

wielkie dzięki za dodatkowy pomysł na rozwiązanie problemu.

Jednak najbardziej mnie nurtuje pytanie dlaczego nie wyświetlają się odtwarzacze graficzne plików multimedialnych pomimo, że podczas ładowania się okna podglądu się wyświetlają a później znikają.

W odpowiedzi na Krzysztof Gaweł

Odp: Re: Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Krzysztof Gaweł ()
Na razie rozwiązałem problem poprzez wstawianie plików multimedialnych w innym formacie i one działają i przy nich wyświetlają się graficzne odtwarzacze.
zamiast mp3 wstawiam pliki z rozszerzeniem ogg    a filmy wstawiam z rozszerzeniem swf.
Jeszcze raz dzięki za sugestie rozwiązania problemu choć nie jest on nadal rozgryziony jeśli chodzi o przyczynę.


W odpowiedzi na Krzysztof Gaweł

Re: Odp: Re: Odp: Re: Problem z plikami multimedialnymi

Napisane przez: Przemek Kaszubski ()

Dzien dobry,

Mój pierwszy post tutak - zwykla działam na Moodle in English uśmiech

Dwie sugestie:

1) Rozumiem, ze filtr multimedialny jest właczony

2) Nie edytowac HTML-a po podłaczeniu linku z edytora. Edycja czystego HTML-u niestety czesto zrywa linki , bo tryb edycji i wersja ostateczna po zapisie korzystaja z innego linku, dynamicznie podmienianego.

Pozdrawiam.