Používanie SCORM medzi systémami

Používanie SCORM medzi systémami

autor Jaroslav Verlík -
Počet odpovědí: 4

Prajem pekný deň všetkým, chcel by som sa opýtať, či je technicky aj realizačne možné, aby súbory SCORM, uložené na jednom serveri v systéme Moodle, by mohli byť spúšťané v inom Moodli na inom serveri? Ide o to, že chceme sprístupniť obchodnému partnerovi naše SCORM kurzy, avšak bez toho, aby sme mu poskytli kópie balíčkov.

s pozdravom

Jaro

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jaroslav Verlík

Re: Používanie SCORM medzi systémami

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

V tomto případě bych zkusil experimentovat Externí nástroj, LTI. Vy můžete poskytovat službu jako provider (https://moodle.org/plugins/view/local_ltiprovider). Pak máte produkt pod kontrolou.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Používanie SCORM medzi systémami

autor Jaroslav Verlík -

Ano, presne nad tým som uvažoval - mám totiž zakúpenú českú priručku Moodle a tam som sa o možnosti Externí nástroj dočítal, akurát tam nič nepíšu o balíčkoch Scorm, teda či je možná aj takáto požiadavka. Skúsim s tým poexperimentovať. Ďakujem Vám pekne za odpoveď. 

V odpovědi na Jaroslav Verlík

Re: Používanie SCORM medzi systémami

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

mám totiž zakúpenú českú priručku Moodle 

- napsanou slovenskými autory úsměv

Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Používanie SCORM medzi systémami

autor Jaroslav Verlík -

Ano, mate pravdu, som na to zabudol, ale v podstate to nehra rolu. Kniha je pre zacinajucich fajn a aj pokrocilejsi tam najdu celkom dost úsměv


Prajem pekny den

Jaroslav Verlik