reset kurzu - vymazání hodnocení

reset kurzu - vymazání hodnocení

autor Lukas Herout -
Počet odpovědí: 2

Dobrý den,

zahájil jsem další semestr. Provedl jsem reset kurzu,  zatrhl jsem naprosto vše, včetně odstranění všech "studentů" z kurzu. Po samozápisu nových studentů se mi u opakovačů ale vrátilo jejich hodnocení, tudíž mám u nich jak známky, tak uzamčení úkolů pro odevzdávání a podobné věci, které jsem tam naklepal v minulém roce, tzn. před resetem. Zkoušel jsem to několikrát, ani google neporadil, takže už nevím jak dál.

Je možné studentům kompletně zresetovat vše, aby přišli do kurzu a ten byl čistý? Mám vždy cca 10 % opakovačů a teď nevím, co s tím. 


Díky za radu.


Ještě doplním, že ve správě stránek - známky - obecné nastavení mám NE u položky (a nezatrženo) u obnovit výchozí hodnocení. A stejně tak při zápisu (zkoušel jsem i ruční) nemám zatrženo, že chci obnovit známky.

Příloha znamky.jpg
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukas Herout

Re: reset kurzu - vymazání hodnocení

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Já bych reset nepoužíval. Je tam vícero podobných záludností. Doběhnutý kurz bych nechal tak jak je a přesunul bych jej do nějaké archivní kategorie, kterou bych před studenty skryl. Tudíž by zůstal v tom stavu, v jakém doběhl - což se může navíc hodit pro účely školní inspekce (na nižších stupních škol), soudních sporů (na vyšších stupních škol) či zpětného dohledávání podkladů ke klasifikaci apod.

Z doběhnutého kurzu bych dále udělal zálohu - bez dat uživatelů. Tuto zálohu pak obnovte do nového kurzu pro další běh. Tím je zaručeno, že tam nebudou žádné podobné relikty po předchozím bězích kurzu. Každý běh kurzu bude mít novou URL adresu, takže pokud na něj odkazujete, bude to asi potřeba aktualizovat.

Výhodou Moodle 2.x oproti verzím 1.x v tomto scénáři je, že soubory použité v kurzu jsou fyzicky na disku stále uloženy pouze jednou, takže nedochází ke zbytečnému plýtvání místem.