Ръчно оценяване на тест

Ръчно оценяване на тест

от Ivan Vasilev -
Number of replies: 4

Аз съм и админ и преподавател, създал съм тест за ДЗИ и мой ученик е решил теста, но не мога да направя ръчно оценяване на някой от въпросите, които са тип есе или трябва да се пише в тях-согато натисна ръчно оценяване ли излиза 

Тест 1

Въпроси, изискващи оценяване

Също показване на въпроси, които са оценени автоматично

Нищо за показване
In reply to Ivan Vasilev

Re: Ръчно оценяване на тест

от Ivan Vasilev -

Ученикът по телефона ми каза, че е направил и следвал всичко по теста, в това число и че го е предал. Аз също влязох като студент и направих теста, излезе процента на верни отговори, но също не мога да вляза да проверя отворените отговори, които изискват оценяване. Предполагам, че грешката е някъде в настройките.

In reply to Ivan Vasilev

Re: Ръчно оценяване на тест

от Vanyo Georgiev -
Снимка на Translators

С коя версия на Moodle се случва това?

Опишете по-подробно теста. Само въпроси тип Есе ли има в него или и други типове въпроси?

Обикновено експертите, които биха могли да посочат решение на даден проблем, може да не са срещали никога такъв проблем и за да намерят решение трябва сами да го видят на някаква система. Затова трябва да опишете толкова подробно проблема, че да може той да се повтори на друга система със същата версия на Moodle.

In reply to Vanyo Georgiev

Re: Ръчно оценяване на тест

от Ivan Vasilev -

Версия - Moodle 2.8

Тестът е класически за ДЗИ по БЕЛ. Съдържа 40 въпроса- 30 вградени, 3 с множествен,4 със съпоставяне един с кратък отговор и 3- тип есе, където се пише текст и се поставят препинателни знаци. Именно последните тип есе не мога да проверя ръчно и да им дам нужния брой точки.