Wielokrotne powiadomienia

Wielokrotne powiadomienia

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Liczba odpowiedzi: 2
 1. Prowadzący kurs wrzuca zadanie w kursie - moodle wysyła powiadomienie. Niestety nie jedno a kilkanaście takich samych do jednego użytkownika...

2. Dodatek reminder przypomina o wydarzeniach z kalendarza - na 3 i na jeden dzień przed - użytkownik dostaje 2 x kilkanaście powiadomień...

3. Z nie do końca jasnego powodu moodle uznało ok. 60 adresów mailowych za nieprawidłowe więc ja jako administrator dostaję powiadomienia o problemie z dostarczeniem poczty 60 x 2 x kilkanaście

4. Codziennie dostaję kilkanaście maili informacyjnych o statusach kopii zapasowej kursów choć te mają być robione raz w tygodniu

Dzisiaj rano dostałem ze wszystkich tych ciekawych przypadków 17 tysięcy maili powiadamiających mnie o wszystkim co powyżej a szczególnie o tym co w punkcie 3 ...

Przez czas pewien to wszystko ignorowałem a użytkowników przepraszałem ale dzisiaj to juz przerosło moje wyobrazenia.

Obawiam się też linczu na administratorze smutny

Help!

ps. czy tez tak macie w edytorze na forum, ze przy próbie wpisania "ż" (czyli alt+z) edytor kasuje napisaną linię i przenosi kursor na początek wiadomości do pierwszej linii?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Odp: Wielokrotne powiadomienia

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Jakieś pomysły? Poza próbą przeinstalowania?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Re: Odp: Wielokrotne powiadomienia

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Wielokrotne wysylanie dokladnie tego samego maila sugeruje problem z serwisem SMTP przez ktory Moodle te maile wysyla. Serwis maila odebral i przeslal ale Moodle sie jakos o tym nie dowiedzial, wiec wysyla jeszcze raz. Takie cos moze sie tez dziac nie miedzy Moodle i SMTP a dwoma serwisami SMTP. Podkrecic by trzeba debugging w Moodle i zobaczyc czy cos sie loguje.