jak sprawdzić ilość podejść ucznia do rozwiązania quizu

jak sprawdzić ilość podejść ucznia do rozwiązania quizu

Napisane przez: michal r ()
Liczba odpowiedzi: 1

witam,

chciałbym sprawdzić i wyświetlać z resztą statystyk informację o ilości podejść do testu przez ucznia.

Mam taki model u siebie:

każdy z testów jest dostępny bez ograniczeń w wersji "do nauki", testy te blokują się tuż przed "egzaminem" a sam egzamin aktywuje się. tym samym uczeń może swobodnie korzystać z pytań w trakcie nauki rozwiązując kolejny raz testy.

pytanie: jak uzyskać informację o tym ile razy dany uczeń przed egzaminem wypełnił test próbny? mam liczoną średnią ocenę za próby, ale to nie pokazuje wkładu pracy (mógł rozwiązać go tylko raz i uzyskać dobrą średnią)...

W odpowiedzi na michal r

Odp: jak sprawdzić ilość podejść ucznia do rozwiązania quizu

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale wydaje mi się, że jest ono mało merytoryczne i niedydaktyczne.
Co za różnica ile razy uczeń się logował? Jeżeli uczeń będzie wiedział, że ocena zależy od ilości podejść to bezsensownie i niepotrzebnie będzie się logował. Ważny jest wynik a to jak pracował pokaże egzamin. Czy wynik z egzaminu ma zależeć od ilości godzin spędzonych "na platformie" czy raczej od nabytych dzięki temu umiejętności. Zastanów się co chcesz oceniać.
Przepraszam za taką niemerytoryczną uwagę - odpowiedziałem z punktu widzenia dydaktyka a nie informatyka.