Co się dzieje przy logowaniu?

Co się dzieje przy logowaniu?

Napisane przez: Woj Bu ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość uśmiech. Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.

 

Otóż mój problem jest następujący. Potrzebuję wiedzieć, co się dzieje, gdy ktoś się loguje do swojego konta. Dokładniej, muszę wiedzieć, jaki komunikat jest wtedy "przesyłany" (na przykład przy błędzie logowania jest to "error", a przy udanym "confirmed"). Szukałem w kodzie php lecz niestety nic tam ciekawego nie znalazłem.

Zwykle komunikat ten jest po "echo" (if logowanieprawidlowe echo "confirmed").

Dodam jeszcze, że nie można tego znaleźć w kodzie HTML, to musi być gdzieś ukryte w php, przynajmniej tak mi się zdaje.

Jakby ktoś mi mógł pomógł, prosiłbym o kontakt uśmiech.

 

Pozdrawiam

Wojciech

W odpowiedzi na Woj Bu

Odp: Co się dzieje przy logowaniu?

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Nie do końca rozumiem, przecież kiedy podasz niepoprawne hasło, moodle informuje o błędzie logowania. Jak wygląda poprawne logowanie też już wiesz, bo przecież na tym forum nie da się pisać bez konta. 

 

Może napisz jaki cel chcesz osiągnąć to łatwiej będzie Ci pomóc uśmiech

W odpowiedzi na Woj Bu

Re: Co się dzieje przy logowaniu?

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jeśli chodzi o zmianę treści komunikatów pojawiających się użytkownikowi, to można je zmienić na stronie /admin/tool/customlang/index.php

A jeśli nie o to chodzi, to powtórzę za Bartkiem: doprecyzuj, o co chodzi uśmiech

W odpowiedzi na Woj Bu

Re: Co się dzieje przy logowaniu?

Napisane przez: Woj Bu ()
<?php

$pass="mypassword";

$passGet=$_POST["password"];

if($passGet==$pass)
{ echo "Confirmed"; echo "<br>"; } else

{ echo "Error"; } ?>



W kodzie wyżej jest prościutki skrypt na logowanie się, i "wysyła" on takie informacje jak "confirmed" lub "error". Teraz moje pytanie brzmi: co wysyła moodle w przypadku prawidlowego zalogowania i nieprawidłowego? :)