Brak wysłanych powiadomień o aktywności na forach

Brak wysłanych powiadomień o aktywności na forach

Napisane przez: Tomek Sw. ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam. Zainstalowałem Moodle 2.5 na home.pl. I mam jeden (jak na razie) problem. Tworząc wpisy na forach aktualności, czy na towarzyskim moi studenci nie dostają powiadomień na e-maila o tych wpisach (w profilach użytkowników mam włączone automatyczny zapis na forum i obserwuj forum).
Proszę o pomoc. Czy muszę jeszcze coś włączyć w ustawieniach moodle ewentualnie kursu, czy zmienić coś w konfiguracji konta na home.pl?

Po ostatniej próbie wysłania informacji, na moją skrzynkę dostałem kilka odpowiedzi o poniższej treści:

============================

Hi. This is the qmail-send program at home.pl.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<*****@poczta.onet.pl>:
Connected to 213.180.147.146 but greeting failed.
Remote host said: 450 4.7.1 Client host rejected: cannot find your reverse hostname, [79.96.243.1]
I'm not going to try again; this message has been in the queue too long.

 

Jak mam to poprawić?

Pozdrawiam

Tomek

W odpowiedzi na Tomek Sw.

Odp: Brak wysłanych powiadomień o aktywności na forach

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Wydaje mi się, że to są dwie różne sprawy.

Powiadomienia z forum i innych aktywności wysyłane są na maila użytkownika przez skrypt cron.php. Jeżeli plan hostingowy ma cron'a to trzeba go skonfigurować. Tutaj o tym. Jak go nie ma to można go "odpalać" z innego serwera, który go ma.

Druga sprawa to komunikacja między użytkownikami. Tutaj chyba nic nie pomogę bo moje działania ograniczały się dotychczas do wpisania maila admina.

W odpowiedzi na Tomek Sw.

Odp: Brak wysłanych powiadomień o aktywności na forach

Napisane przez: Kamil Łuczak ()

Proponuję testowo wyłączyć ustawienia konta SMTP w Moodle,

ustawić cron zgodnie z instrukcją: https://pomoc.home.pl/bazawiedzy/zagadnienia/165

w pliku cron należy umieścić wywołanie crona w Moodle:

np.:

<?php
system('wget --delete-after http://twoj-moodle.pl/admin/cron.php');

 

Na home.pl taka konfiguracja zawsze nam działa.
Warto też jako e-mail administratora/supportu ustawić taki który istnieje na serwerze.