Nastroj pro tvorbu mailoveho formulare?

Nastroj pro tvorbu mailoveho formulare?

autor Jakub Šerých -
Počet odpovědí: 4
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda někdo neznáte nějaký doplněk či nástroj do M1.9, kterým by šel připravit a studentům dát k dispozici jednoduchý formulář (stačilo by mě cca do 5 textových (případně zaškrtávacích polí) jehož vyplněním a kliknutím na odesílací tlačítko by se vygeneroval a odeslal mail na předem specifikovanou adresu.

Jde mi o jednotný sběr různých dat typu "na příští rok bych měl zájem o semináře: A) blablabla, B) tjadada C) bimbambim" od studentů.

Předem díky za Vaše nápady jak tohle řešit.

Jakub Šerých
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Nastroj pro tvorbu mailoveho formulare?

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Dobrý den,

omlouvám se za svou skepsi, ale ty maily bych nechtěl zpracovávat mrzutost

Já bych to řešil Dotazníkem (modul feedback), tam vytvoříte formulář a máte i vyhodnocení zaškrtávacích polí.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Nastroj pro tvorbu mailoveho formulare?

autor Lukáš Mižoch -

Dopustím se svatokrádeže, úsměv ale doporučuji použít formulář ve službě Google dokumenty. Na škole máme Google Apps, takže má každý žák u nich svůj účet. Můžeme tak dělat nejen anonymní dotazníky, ale i dotazníky založené na konkrétním jménu. Přitom jediné peníze, které to školu stojí, jsou za nájem domény (cca dvě stovky ročně).

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Nastroj pro tvorbu mailoveho formulare?

autor Jakub Šerých -
Dopustím se svatokrádeže, úsměv ale doporučuji použít formulář ve službě Google dokumenty. Na škole máme Google Apps, takže má každý žák u nich svůj účet. Můžeme tak dělat nejen anonymní dotazníky, ale i dotazníky založené na konkrétním jménu. Přitom jediné peníze, které to školu stojí, jsou za nájem domény (cca dvě stovky ročně).

Ano, to je mé řešení, které mám připravené, když to nepůjde v Moodlu. Nechtěl jsem o něm v původním dotazu psát, a byl jsem zvědavý, jestli by to někdo další řešil taky tak.

Takže děkuji za cenný názor a pokud se neozve někdo s něčím geniálním do Moodlu, udělám to přesně tak.

Jakub Šerých
V odpovědi na Jakub Šerých

Re: Nastroj pro tvorbu mailoveho formulare?

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Použití Google apps jistě není svatokráděž. Vždyť přeci nejde o to používat Moodle za každou cenu, ale vytvořit prostředí, které dělá, co potřebujete. A fakt, že se toto prostředí sestavuje z dílčích nástrojů, je normální (srov. s filozofií UNIXových nástrojů - každý dělá jen jednu věc a dělá ji dobře, síla operačního systému pak tkví v jejich vzájemném spojení.

Jinak pokud Moodle, pak je pro na tyto účely stvořený Modul Databáze. Akorát že neposílá ty emaily, ale data se dají stáhnout a zpracovat.