Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor Tomáš Nosek -
Počet odpovědí: 7
Dobrý den, opakovaně zkouším upgradovat Moodle 1.9 na 2.0, ale ať dělám, co dělám, vždy spadne u block_search... a nevypíše žádnou chybu. Zkoušel jsem jak CLI, tak přes browser.

Nevíte jestli si to vede někde nějaký log? Dá se dohledat, co je kde špatně?

Děkuji.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Tomáš Nosek

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor Jiri Zajic -
V config ručně zapněte diagnostiku, pak se chyby budou renderovat do prohlížeče. Jinak se chyby někde logují na serveru, záleží na serveru a na konfiguraci.
V odpovědi na Jiri Zajic

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor Tomáš Nosek -

Dobrý den,

mohu se zeptat, co přesně myslíte zapnutím diagnostiky?

Pokud myslíte ladění v Moodlu a zobrazení informací z PHP, tak to zapnuté mám.

Zobrazení chyb z PHP mám zapnuté i v konfiguraci PHP.

Bohužel se žádná chyba nezobrazí...

Otázkou jest, zda-li zobrazení chyb Moodle2 při instalaci nenastavuje jinak.

Pokud myslíte nějakou volbu v souboru config v rootu Moodlu, tak to bohužel nevím přesně jakou:

unset($CFG);
global $CFG;
$CFG = new stdClass();

$CFG->dbtype = 'mysqli';
$CFG->dblibrary = 'native';
$CFG->dbhost = 'localhost';
$CFG->dbname = 'xxx';
$CFG->dbuser = 'xxx';
$CFG->dbpass = 'xxx';
$CFG->prefix = 'mdl_';
$CFG->dboptions = array (
'dbpersist' => 0,
);

$CFG->wwwroot = 'http://localhost/moodle2';
$CFG->dataroot = 'D:/moodle2data';
$CFG->admin = 'admin';

$CFG->directorypermissions = 0777;

$CFG->passwordsaltmain = 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxx';

require_once(dirname(__FILE__) . '/lib/setup.php');

(Dodatečně upravil/-a: David Mudrák; čas vložení původního příspěvku: autorem uveřejněná sůl nahrazena písmeny 'x' Pondělí, 13. prosinec 2010, 20.35)
V odpovědi na Tomáš Nosek

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pokud máte ladění zapnuto už v té 1.9 předtím, než začínáte upgradovat, tak to asi nebude mít žádný efekt, ale přesto - zkuste do config.php vložit řádky uvedené na stránce Ladění.

Jinak jak píše Jiří, musíte najít chybový protokol vašeho webového serveru.

p.s. ta sůl uložená v $CFG->passwordsaltmain je taky citlivá informace a nesmí se publikovat na veřejnosti.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor Tomáš Nosek -
Děkuji za radu, vyzkouším.

A děkuji za upozornění na heslo, to jsem přehlédl. Nicméně, rozhodně to není z produkčního serveru, to bych byl podstatně opatrnější... Je to jen z lokálního testovacího... úsměv

V odpovědi na David Mudrák

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor Tomáš Nosek -
Mohu mít ještě dotaz? Jak se dá v Moodlu nastavit prováděcí čas skriptu? Jde to přes config? Evidentě mi ignoruje nastavení php.ini. V php.ini mám nastaveno 240 sekund, ale Moodle mi hlásí:

Fatal error: Maximum execution time of 120 seconds exceeded in D:\XAMPP\htdocs\moodle2\lib\dml\mysqli_native_moodle_database.php on line 948

Děkuji


V odpovědi na Tomáš Nosek

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To je divné. V Moodle se to nijak zvlášť nastavuje. Mrkněte ještě na report phpinfo v nastavení Moodle, co za hodnoty se vám ukazují tam.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Upgrade z 1.9 na 2.0 spadne, proč???

autor Tomáš Nosek -
V PHP info se mi po navýšení zobrazují následující hodnoty:
max_execution_time 240
max_input_time 240
memory_limit 512M

Nicméně dnes jsem nadvakrát upgrade povedl. Napoprvé spadnul jako obvykle u block_search s obvyklou hláškou, že "max. execution time 120 exceeded", nicméně napodruhé, když začínal od block_search se dodělal.

Systém se tváří funkčně, jen v kurzech chybí nějaké obrázky.

Napadá mě, že testovací server, kde to zkouším je virtuální stroj (tuším vmware) a netuším jak moc je jeho výkon stabilní.

Děkuji za rady a v každém případě se pokusím si s tím ještě malinko hrát a pokud bych přišel na konkrétní příčinu, tak ji napíšu.

Když to shrnu:
Dump databáze našeho Moodle má cca 200MB, abych byl schopen udělat upgrade z verze 1.9.10 na 2.0, musel jsem zvýšit memory_limit PHP ze 128MB na 512MB, max_execution_time a max_input_time z 60s na 240s.

Systém běží na virtuálním stroji s 2 GB paměti, Intel Xeon E5420@2.5GHz, MS Server 2003 R2 SP2 a XAMPP 1.7.3