Problém se zálohováním

Problém se zálohováním

autor Petr Kuběj -
Počet odpovědí: 12
Upgradoval jsem moodle na verzi 2.1+ (z verze 1.9.9). Po aktualizaci proběhla úprava testů, při které se objevilo pár chyb ve dvou kurzech. Od té doby je problém se zálohováním těchto kurzů - nefunguje ani manuální, ani automatické.

Dokázla by mi někdo poradit? Předem díky.

Moodle běží na vlastním LAMP serveru a před aktualizací běhal naprosto v pohodě.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Kuběj

Re: Problém se zálohováním

autor Rostislav Mikulecky -
Zdravim

Tak do tretice. Take se pripojuji s prosbou co s tim.
Na W7 server Vertrigo je vse OK.
1 . pokus adresar s Moodlem a vyexportovanou db nahral na hosting na Endore (LINUX Centos) a pri pokusu zalohovat mi to vypsalo chybu "Chyba při vykonávání DDL SQL".
2. Nahral jsem na hosting cerstvy Moodle a spustil instalaci. ta probehla OK jen mi nahlasila aktualizaci db. A pri pokusu zalohovat kurz mi to nahlasilo stejnou chybu.

Pokud by to pomohlo pripojuji soubor s vypisem testu db.

Moc dik za pomoc.

PS: Pri instalaci v oddile db bylo zatrzitko "UNIX socket" nechal jsem jej nezatrzene. Jestli zde nemuze byt zakopan pes.

Ahoj
Rosta
V odpovědi na Petr Kuběj

Re: Problém se zálohováním

autor Rostislav Mikulecky -
Ahoj

Nedalo mi to. Bylo mi divne proč se snaží vytvořit při zálohování dočasnou tabulku. Problém je ten, že k tomu nemá oprávnění. Domnívám se, že je potřeba pro db nastavit pro uživatele práva CREATE TEMPORARY TABLES. Na testovací db ve Win a serveru Vertrigo mám nastaveno pro uživatele ALL PRIVILEGES a tam problém neni.


Ahoj
Rosťa

V odpovědi na Petr Kuběj

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Rostislav Mikulecky -
Ahoj

Zaexperimentoval jsem a pro odstranění chyby je minimálně nutné nastavit uživateli db MySQL tyto práva:

Data:
select, insert, update, delete, file

Struktura:
Alter, index, create temporary tables

--------------------------------------------------
Příkaz pro MySQL
--------------------------------------------------

REVOKE GRANT OPTION ON * . * FROM 'uzivatel'@'localhost';

GRANT SELECT ,
INSERT ,
UPDATE ,
DELETE ,
FILE ,
INDEX ,
ALTER ,
CREATE TEMPORARY TABLES ON * . * TO 'uzivatel'@'localhost' WITH MAX_QUERIES_PER_HOUR 0 MAX_CONNECTIONS_PER_HOUR 0 MAX_UPDATES_PER_HOUR 0 MAX_USER_CONNECTIONS 0 ;

--------------------------------------------------

Ahoj
ROsta
---
V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Petr Kuběj -
Tak jsem vyzkoušel návod od ROsta a výsledek žádný - pořád mi při pokusu o zálohování problémových kurzů píše "Chyba zápisu do databáze". mrzutost

Začínám si nadávat, že jsem přešel na Moodle 2.1...
V odpovědi na Petr Kuběj

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Miroslav Fikar -
Skuste si zapnut debugovaci mod a nechat vypisovat maximalne ladenie pre vyvojarov. Ta chyba bude potom podrobnejsia, zatial je len prilis obecna - tato potvora sa objavuje velmi casto a je dost frustrujuca. Obcas je to napriklad modulmi tretich stran. Tiez, na testovacom serveri si skuste pred zalohovanim kurz napriklad resetovat - vymazat vsetkych studentov, obcas to zaberie, ze chyba v databaze proste zmizne (obcas to vypise inu chybu).
V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Miroslav Fikar -
Tak to je nahoda, som ju uz dostal dnes rano aj ja:
Chyba při vykonávání DDL SQL
Po zapnuti debugovania mi to vypisalo, ze nevie vytvorit docasnu sql tabulku. V nastaveni privilegii moodle databazy som zistil, ze je tam nove opravnenie, ktore neexistovalo, ked som kedysi moodle uzivatela vytvaral: vytvaranie docasnych tabuliek. Po jeho aktivacii uz zalohy funguju.
V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Rostislav Mikulecky -
Preji dovry den

Jen pro upresneni. Je to co jsem popisoval vytvoreni docasne tabulky "CREATE TEMPORARY TABLES ON" ?
Ty prava, ktere jsem popisoval vyse jsem zkousel na MySQL instalovane na Win, tim, ze jsem zkousel zalohovat a ubiral uzivateli prava. Vyse popisovane to vyzadovalo jako minimalni nastaveni. Pod temito pravy jsem zkousel i obnovit a vse bylo OK. mrzutost Produkcni verzi mam u poskytovatele na LINUXu, takze stale take nemam plne funkcni. Zkusim pripadne v pondeli vecer nainstalovat LINUX a stejny postup zopakovat tam.

Ahoj
Rosta
V odpovědi na Rostislav Mikulecky

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Miroslav Fikar -
Vid priloha. Jedine opravnenia, ktore by som nedoporucoval zapnut, su tie, ktore su uvedene v casti Administration (grant, lock, references). Ostatne mozu byt kludne zapnute. Je jedno, ci je to na Linuxe alebo Win, pretoze sa problem tyka SQL databazy, postup bude na oboch systemoch analogicky.
Příloha privileg.jpg
V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Problém se zálohováním - řešení

autor Rostislav Mikulecky -
Dik.

Rozsirim zadani pro poskytovatele o Vase nastaveni. S tim co jsem popisoval jako minimalni mi to chodilo. Pravda je ta ze jsem v testovanem zalohovanem kurzu nemel zadne studenty a stacilo to co jsem jako minimalni popisoval ja.

Dik
Rosta
V odpovědi na Petr Kuběj

Re: Problém se zálohováním

autor Petr Kuběj -
Velké díky všem, kteří přispěli radou. Pomohlo nastavení od Miroslava Fikara a navýšení proměnné max_allowed_packet v php.ini.

Teď se všechno tváří, že funguje - nejen manuální zálohy kurzů, ale i automatické zálohy pomocí CRONu.

Ještě jednou díky za rady.