podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -
Počet odpovědí: 12

Hezký den
po upgradu Moodlu z 1.9 na 2.0.3+ jsem narazil na problém při tvorbě testu.
Pokud klepnu na "Ukázat všechny" úlohy z banky úloh moodle se kousne a nejde dál. Po dlouhém zkoumání jsem objevil, že tato akce se pokouší na serveru spustit proces Notepad.exe samozřejmě pod účtem IUSR_server. To se z důvodu oprávnění nepodaří a tak moodle nemůže dál.

Pokud proces ukončím (násilně) moodle se vesele rozběhne.
Kliknutí má provést .../mod/quiz/edit.php?cmid=866&qperpage=1000

Provozováno je na IIS na Win2003server

Díky za každou dobrou radu

Jaroslav Wailguny

PS. Jak to tak testuji, i jiné kliky se snaží o totéž.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jaroslav Wailguny

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Moodle nic takového dělat nemá a nedělá. Tipoval bych buď na problémy v nastavení vašeho IIS nebo na napadení vaší instalace a změnu zdrojových kódů.
V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

Hezký den,
na tomtéž serveru je nainstalován testovací Moodle 2.0.2+ který tyhle divy nedělá.

Zkontroloval jsem nastavení IIS, nenašel nic neobvyklého.
Zrušil asociaci přípony php s Notepadem.
Zahodil jsem podezřelé zdrojové kódy, stáhnul jsem jiný balík 203+.
    A dělá to pořád.

Propadám trudomyslnosti.

Podobné akce prováděné přes "Banku úloh" jsou bez problému
v "Upravit test" to zlobí. 

V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

Pátrám a narazil jsem na chybová hlášení v php-errors.log

[12-Jul-2011 11:05:00] PHP Warning:  require(../config.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\Inetpub\wwwroot\moodle\admin\cron.php on line 45
[12-Jul-2011 11:05:00] PHP Fatal error:  require(): Failed opening required '../config.php' (include_path='.;C:\php\pear') in C:\Inetpub\wwwroot\moodle\admin\cron.php on line 45

Podivné je C:/php/pear, na C: složku PHP nemám, je nainstalováno v C:/ProgramFiles/PHP

V php.ini to taky nikde není

V odpovědi na Jaroslav Wailguny

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
A jak spouštíte cron?
V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

naplánované úlohy

"C:\Program Files\PHP\php-win.exe" C:\Inetpub\wwwroot\moodle\admin\cron.php

V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

změnit "Spouštěcí složku" na moodle?

zatím tam fungovalo C:\Program Files\PHP

V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

Když ho spustím z prohlížeče tak to tam chybu nezapíše.
Po změně spouštěcí složky se zdá, že tato chyba je zaplašena, HURÁ!

Díky za tu správnou otázku úsměv

Ovšem podivné chování při editaci testu trvá. mrzutost

V odpovědi na Jaroslav Wailguny

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Předně pokud spouštíte cron přes binárku PHP, pak od verze Moodle 2.0 musíte spouštět admin/cli/cron.php. Soubor admin/cron.php je určen pro spouštění přes HTTP. Vizte http://docs.moodle.org/dev/Upgrading_to_Moodle_2.0#After_upgrade

Bohužel, jinak mě ale nenapadá nic k vašemu problému. Pořád si myslím, že je zádrhel někde v nastavení IIS+PHP.

V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

Děkuji za radu ke spouštění cronu, musím pečlivěji číst. červenat se

Prošel jsem nastavení IIS+PHP nikde žádný problém nevidím. Podobné nastavení na virtuálním serveru funguje v 2.0.3+ a nově i v 2.1 bez problémů.

Na problémovém:
zkusil  jsem 2.1 - dělá to taky.
stará testovací 2.0.2+ šlape vzorně.

V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

Uff a hurááááá !
Moje blbost, kdysi z nějakých pohnutek měl CMD.EXE povoleno spouštět pro IUSR_server. Do teď. Když jsem to zakázal, přestalo to dělat chyby.
Přesnější lokalizace chyby - špatné nastavení práv v Win2003 server.

Proč to však chyby nedělalo pro starší verze, zůstává nezodpovězeno.

Omlouvám se všem, kteří kvůli mé blbosti museli přemýšlet.

V odpovědi na David Mudrák

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

auuu auu au
odebrání práv k CMD.EXE způsobí že TEX obrázky nefungují

to byla ta pohnutka, MIMETEX.EXE



No a teď zas nevím co s tím.

V odpovědi na Jaroslav Wailguny

Re: podivné chování Moodle 2.0.3+ při tvorbě testu nelze zobrazit další úlohy z banky

autor Jaroslav Wailguny -

už jsem se s tím smířil
a najednou to začalo fungovat, a nejsem si vědom žádného zásahu
inu vyšší moc