Prístup do kurzov pre neregistrovaných účastníkov

Prístup do kurzov pre neregistrovaných účastníkov

autor Michal Vančo -
Počet odpovědí: 3

Zdravim,

potrebovali by sme na nejaky cas spristupnit niektore kurzy pre kazdeho navstevnika (aspon na urovni hostovskeho pristupu) - bez nutnosti zadania uzivatelskeho hesla alebo mena.

V prihlasovacom formulari sa ale vobec nezobrazi moznost prihlasenia pre hosti (hoci je v kurze nastavena moznost prihlasenia hosti bez zadania kluca), skusal som hladat v nastaveniach kurzu aj v administracii portalu, ale ziadne moznosti nastavenia tohto som nenasiel.

www.e-learning.nlcsk.sk

Ak ma niekto skusenosti s tymto problemom, alebo vie ako ho vyriesit, prosim o radu. Vopred dakujem

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Michal Vančo

Re: Prístup do kurzov pre neregistrovaných účastníkov

autor Lenka Orzelova -
Dobrý večer,

když se podíváte na Vaši stránku na: http://www.e-learning.nlcsk.sk/login/index.php, tak je tam možnost přihlásit se jako host. Pak jen stačí kliknout na název kurzu a hotovo. Zkoušela jsem to a normálně jsem se do Vašich kurzů (Kvalita dreva a obchod s drevo, Prírode blízke obhospodarovanie lesa) dostala. Ostatní kurzy máte s klíči, tam se nedostanu.

Lenka O.
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Prístup do kurzov pre neregistrovaných účastníkov

autor Michal Vančo -

Dakujem,

problem som medzicasom vyriesil podla rady na inom fore - preto tam uz prihlasovanie hosti bolo úsměv

Prikladam riesenie, ak by sa nasiel iny uzivatel s rovnakym problemom:

1. Na urovni kurzu nastavit moznost vstupu hosti bez kluca

2. Na urovni portalu zapnut moznost zobrazit prihlasovanie tlacidlo pre hosta (Administrativa-Pouzivatelia - Spravovat autentifikaciu) a pripadne  nastavit aj "Automaticky prihlasovať hostí" na ano. (Administrativa-Pouzivatelia-Opravnenia-Zasady spravy pouzivatelov)

Este raz vdaka

Michal

V odpovědi na Michal Vančo

Re: Prístup do kurzov pre neregistrovaných účastníkov

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Díky oběma za info! Ještě doplním, že ve verzi Moodle 2.0 se to bude řešit tak, že jako jednu z možných metod zápisu studentů do vašeho kurzu v něm povolíte modul Přístup pro hosta. Tento modul nahrazuje stávající nastavení.