IP adresa na misto jmena

IP adresa na misto jmena

autor Petr Kovacik -
Počet odpovědí: 5
Dobry den,

mam takovy problem, ktery uplne nesouvisi s moodle samotným...

Nainstaloval jsem Moodle 1.9.7+ na Web server 2008, IIS7, SQL server 2008 express a php 5.2.12.

Na serveru web4u.cz mame klasickou webovou prezentaci dejme tomu na adrese www.firma.cz ... vytvoril jsem podslozku elev a tim vznikla podadresa elev.firma.cz a na teto adrese je nastavene presmerovani na IP adresu serveru na kterem bezi moodle.. to funguje.. adresa se presmeruje a zobrazi se uvodni stranka meho moodle... ale v adresni radce prohlizece se zobrazuje IP adresa toho serveru a ja bych tam sanmozrejmne chtel nejake jmeno...

Nevim kde presne ten problem resit.. jestli v IIS nebo kde proste...

Doufam ze jsem svuj problem dost jasne popsal... d

diky za pripadne odpovedi...

Petr
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Kovacik

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Odstraněný uživatel

Re: IP adresa na misto jmena

autor Petr Kovacik -
A lze toto zmenit i po instalaci?

Do reinstalace celeho moodle bych se ted nerad poustel
V odpovědi na Petr Kovacik

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Petr Kovacik

Re: IP adresa na misto jmena

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Pokud chcete, aby vám Moodle běžel na http://elev.firma.cz, bude potřeba u vašeho správce DNS nastavit tuto doménu jako název serveru, na kterém jede váš Moodle. Na něm pak pravděpodobně musíte nastavit něco, čemu se v Apache říká VirtualHost (nevím jak je to v IIS). O nastavení domény by měli vědět Web4ce (pokud nejsou zároveň vaším registrátorem DNS) aby případně poupravili pravidla automatického redirectu u nich.

--mudrd8mz