Problém s úpravou překladu

Problém s úpravou překladu

autor Miroslav Menšík -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den všem,
mám nainstalovanou verzi Moodle 1.9.7+. Při úpravě překladu z bloku Správa stránek - Jazyk - Úprava překladu, se soubory zapisují správně

  • moodledata/lang/cs_utf8 nebo
  • moodledata/lang/cs_utf8_local,

nicméně změny se neprojeví. Ani ve znovuzobrazeném editačním formuláři ani v příslušné stránce. Ani přímá editace souboru nefunguje. Něco dělám špatně. Pokud správně rozumím distribuci řetězců v Moodle, pak existuje:

  • /moodle/lang/en_utf8 - výchozí jazykový balíček,
  • /moodledata/lang/cs_utf8,
  • /moodledata/lang/cs_utf8_local,
  • ...

Při analýze nepřeložených textů se řetězce definované ve výchozím balíčku (např. book.php) hledají v odpovídající jazykové alternativě. Pokud se nenelaznou, použije se anglický text pokud existuje, jinak se zobrazí klíčové slovo. Do žádné db tabulky se řetěxce neukládají, vše je v souborech jazykového balíčku (*.php). Na co jsem zapomněl?
Děkuji za radu
M.Menšík
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Miroslav Menšík

Re: Problém s úpravou překladu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ano, je to vesměs tak, jak píšete a je divné, že se změny neprojevují. Jste si 100% jist, že lokalizujete správný řetězec? Můžete poslat přesnou ukázku toho, proč to nefunguje (tj. obsah vašeho local souboru a kde očekáváte tu změnu?)

Někdo v nedávné době na moodle.org uvedl, že míval problémy s překladem řetězců při použití PHP akcelerátorů. Hledejte podrobnosti ve fóru Languages v kurzu Using Moodle.

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problém s úpravou překladu

autor Miroslav Menšík -

Děkuji mnohokrát, byl to skutečně problém akcelerátoru viz vlákno http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=131927.

M.Menšík

V odpovědi na Miroslav Menšík

Re: Problém s úpravou překladu

autor Jan Wohlgemuth -
Dobrý den Davide a spol,

stále se trápís s problémem modifikace překladu jazykového balíčku pomocí vestavěného nástroje moodlu.

eAccelerator jsem zapnutý neměl (neměl jsem ho v php.ini vůbec), přesto jsem pro jistotu přidal klauzuli, eaccelerator.enable = "0".

Přesto se stále nic nezměnilo. Pokud začnu měnit měnit například soubor moodle.php, tak se do cs_utf8_local vytvořží soubor moodle.php, ale bez obsahu (velikost má 0 bajtů).

Nemůže to být přístupovými právy k souborům nebo složkám? Přijuji se pouze přes FTP, atributy složky jsou -777 a atribut toho vytvořeného souboru potom -666.

Díky moc za pomoc
V odpovědi na Jan Wohlgemuth

Re: Problém s úpravou překladu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jane, zkuste nejprve překládat některý z menších souborů, abychom vyloučili problém s limitem velikosti. Zapněte na vašich stránkách rovněž režím Ladění, třeba se objeví nějaká chybová hláška.