Uložení dat o kurzu

Uložení dat o kurzu

autor Miloslav Krátký -
Počet odpovědí: 7
Dobrý den, potřebuji poradit. Můj webhosting měl o víkendů veliké problémy a zmizely mi veškeré kurzy až na jeden. Naštěstí jsem od nic získal jejich zálohu celého webu, ale nevím kam přesně se ukládají info o kurzech. Nechci přehrávat všechna data. Můžete mi poradit ve kterých složkách jsou data jednotlivých kurzů? Moc díky.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Uložení dat o kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Informace o kurzech (tj. např. název kurzu, jeho obsah, všechny úkoly, diskuse apod.) se ukládají do SQL databáze. Soubory, které jste do kurzu nahrál, se ukládají do adresáře $CFG->dataroot, který je definován ve vašem config.php. Pod tímto adresářem jsou složky 1, 2, 3 atd. podle identifikátoru (ID) kurzu. Tam se soubory uloží.

Ve vašem případě záleží na tom, s čím měl váš webodárce problémy - zda se souborovým systémem, nebo s databází, příp. s oběma. Každopádně držím palce smíšený pocit

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: Uložení dat o kurzu

autor Miloslav Krátký -
Aha no v config.php je uvedeno, že $CFG->dataroot = složka moodledata jestli tomu dobře rozumím. Myslíte že tedy stačí obnovit ze zálohy tuto složku?
V odpovědi na Miloslav Krátký

Re: Uložení dat o kurzu

autor Jiri Zajic -
Kdoví, co všechno se při havárii poškodilo? Proč by to měla být jenom tato složka? Já osobně bych od ISP chtěl, aby mi obnovil komplet stav k poslední záloze (doufejme, že zálohuje každý den), web i DB. Proč by měla scházet jen tato složka? To se můžou ještě dlouhou dobu vynořovat různé záhadné problémy. Co to je za divného ISP že to neudělá sám, když ví, co se stalo?
V odpovědi na David Mudrák

Re: Uložení dat o kurzu

autor Jiri Zajic -
Každopádně slušný poskytovatel by Vám to měl umět obnovit sám do posledního korektního stavu... a bývá dobrým zvykem zálohovat každý den...