Fórum

Fórum

autor Lenka Orzelova -
Počet odpovědí: 5
Dneska jsem upgradovala náš moodle z verze 1.6.3 na 1.7 a mám tento problém: na hlavní stránce mám diskuzní fórum do kterého mohli všichni uživatelé psát své problémy s Moodle, tipy na vylepšení apod. Po upgrade ovšem zmizela možnost vložit příspěvek (je jen pro admina) a to i přesto, že jde stále o běžné fórum pro obecné použití. Nevím si s tím rady, poradí mi někdo? Předem moc děkuji.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Fórum

autor Lenka Orzelova -
Už jsem přišla na to čím to je, ale nevím jak to vyřešit. Je to tím, že po přihlášení do systému vystupuje každý uživatel jako guest (proto s právy hosta), ale nevím jak tomu hostovi povolit přidávání témat do diskuze.
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Fórum

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Já bych jen tak z hlavy tipoval na úpravu fóra - karta Roles a potom buď Assign roles nebo Override roles. V podstatě jde o to, aby byli všichni registrovaní uživatelé považováni za studenty v činnostech na titulní stránce. Ale jak toho docílit, to teď nevím... mrzutost
V odpovědi na David Mudrák

Re: Fórum

autor Lenka Orzelova -
To není dobrý nápad mrzutost - nastavit všechny jako studenty už na hlavní stránce, mají totiž potom přístup do všech kurzů aniž by byl po nich vyžadován klíč mrzutost Už jsem i založila novou roli u níž jsem nastavila vše jako Inherit, jen u Fóra (view discussion, reply to posts a start new discussions) jako Allow, ale ani toto není řešení, protože pak mohou všichni přihlášení vkládát nové téma i do Novinek mrzutost
V odpovědi na Lenka Orzelova

Re: Fórum

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Myslel jsem to tak, aby jen v kontextu činností na první první stránce byli studenti, nikoliv aby dostali globální roli student. Ale máš asi pravdu, tudy asi ne...
Co se toho fóra týče, můžeš nastavit tu tvou novou Roli jen v kontextu jednoho jediného fóra? Nebo musí platit pro všechna diskusní fóra? AFAIK by to mělo jít až na úroveň instancí modulů činností. Když upravuješ jedno fórum, je tam záložka (karta) Assign Roles. Nejde to tamtudy?
Jinak se přiznám, že tady vařím z vody - v ostrém provozu jsem 1.7 ještě nekonfiguroval...
V odpovědi na David Mudrák

Re: Fórum

autor Lenka Orzelova -
Právě, že to nastavení se týká všech fór tzn. že mohou nová témata vytvářet buď ve všech fórech na hlavní stránce nebo v žádném. A já jim to potřebuji v jednom povolit, ale v druhém nepovolit.
Přes to Assign Roles u jednotlivých bloků jsem to taky zkoušela, ale z mizerným výsledkem - obě fóra jsou totiž v bloku Hlavní menu, takže tudy taky ne.........
Možná, že to jde nějak přes overrides, ale ještě jsem nepřišla na to jak.