Nastavení jazyků

Nastavení jazyků

autor Daniel Rataj -
Počet odpovědí: 7
Zdravím všechny,

moodle mi začal po upgradu z verze 1.5.3 na 1.6.3 vnucovat stále anglickou verzi jazykového balíčku, i když mám nainstalovanou českou verzi a zároveň má v konfiguraci nastaveno, že má fungovat česky a i u uživatele je napsáno, že používá češtinu.

Nevíte, co by s tím mohlo být? Díky za každou radu...
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Daniel Rataj

Nastavení jazyků 2

autor Daniel Rataj -
Zdravím,

zdá se, že problém je vyřešen. Moodle narážel při přihlášení uživatelů z předchozí verze na problém jejich lokalizovaného nastavení a názvů jazykových balíčků - předpokládám. Pokud jsem totiž jednotlivé účty otevřel a znovuuložil, jazykové nastavení je již správné.
V odpovědi na Daniel Rataj

Re: Nastavení jazyků 2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To je zvláštní - všechny případné změny těchto uživatelských nastavení by se měly automaticky provést při migraci na 1.6. Spouštěl jste migrační skript?
Každopádně jsem rád, že jste problém vyřešil. Díky za váš příspěvek!

d.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nastavení jazyků 2

autor Daniel Rataj -
Zdravím, také jsem rád, že je problém vyřešen, i když ne přímo flexibilním řešením. Zajímavé je, že i názvy jednotlivých statí, kurzů, poznámek, prostě všechny titulky si zachovaly původní kódování iso a když je rozkliknu k editaci, tak se vše v daném kurzu doopraví již samo - asi jsou věci mezi nebem a zemí...
V odpovědi na Daniel Rataj

Re: Nastavení jazyků 2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Mně se velmi podobně a "záhadně" choval server moodle.cz po upgrade na 1.6, dokud jsem nespustil migrační skript a neprovedl řadu dílčích oprav databázového dumpu. Asi jsou věci mezi nulou a jedničkou mrknout
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nastavení jazyků 2

autor Daniel Mikšík -
K jedné z těch věcí by mohlo patřit to, že u každého uživatele jsem při přechodu na 1.6 musel v databázi provést změnu preferovaného jazyka, tj. např. pro češtinu:
UPDATE `mdl_user` SET `lang` = 'cs_utf8' WHERE `lang` = 'cs';
Jelikož jsme UTF-8 používali už dřív, migrační skript jsem nespouštěl, ale musel pak provést např. tuto úpravu ručně.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Nastavení jazyků 2

autor Zdenek Zuna -
Dobrý den,
 prosim o radu jak nainstalovat český help, mě to pořád odkazuje na Moodle Docs , kde nic není. U vás jsou odkazy funkční. Tuším, že někde musím stáhnou nabo nastavit odkaz na nějaký adresář.Nastavil jsem cestu k datům ale
 při odkazu na help se mi hledá :
http://moodle.krakonos.cz/moodle/moodledata/lang/cs-utf8//cs/admin/users
 

 Díky
  
 Zuna
V odpovědi na Zdenek Zuna

Re: Nastavení jazyků 2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ve Správa - Nastavení - Obecné parametry najděte parametr docroot a nastavte jej na výchozí hodnotu: http://docs.moodle.org
Tím dojde k zobrazování odkazu Dokumentace k této stránce v zápatí stránek (učitelům a správcům). Odkazy povedou do české wiki dokumentace, která je však stále ještě téměř prázdná smíšený pocit
Jinak samotná nápověda, která se zobrazuje u dílčích položek kliknutím na ikonu s otazníkem, vám předpokládám funguje.