Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

autor Ladislav Trčka -
Počet odpovědí: 6

Dobrý den, chtěl byc se zeptat, mám nainstalovaný PHP 5, Mysql 5 a phpmyadmin 2.6 na localhostu windowsu serveru 2003. Tyto věci mi fungují. Jak instaluji moodle tak dojdu ke kroku vytvážení konfiguračního souboru config.php, ten se mi vytvoří v tom adresáři moodle. pak mě to vyzývá dál pokračovat a když dám dál pokračovat zobrazí se mi bílá stránka bez hláškové chyby.

Není to něco ohledně práv na čtení a kopírování? díky.  

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

autor Daniel Mikšík -
Zkuste v PHP zvýšit hodnotu parametru memory_limit aspoň na dvojnásobek současné hodnoty, příp. ještě více (pokud nepomůže hodnota jako 64M, je potřeba hledat jinde).

Pokud postup nepomůže, nastavte v PHP tyto dva konfigurační parametry:
error_reporting  =  E_ALL
display_errors = On
a napište, jaká hláška se zobrazí.
V odpovědi na Daniel Mikšík

Re: Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

autor Ladislav Trčka -

Ok pomohlo to. ted mám další problém. Moodle tedy funguje, jak chci přidat uživatel (přidání nového účtu) a vyplním tam emailový kontakt uživatele napíše mi to pak po registraci tohle:

ERROR: Could not instantiate mail function.

Tried to send you an email but failed!

 

Nemám nastavit něco v php. ini?  Používám moodle na svém serveru  windows 2003.

V odpovědi na Daniel Mikšík

Re: Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

autor Ladislav Trčka -

Ok pomohlo to. ted mám další problém. Moodle tedy funguje, jak chci přidat uživatel (přidání nového účtu) a vyplním tam emailový kontakt uživatele napíše mi to pak po registraci tohle:

ERROR: Could not instantiate mail function.

Tried to send you an email but failed!

 

Nemám nastavit něco v php. ini?  Používám moodle na svém serveru  windows 2003.

V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

autor Daniel Mikšík -
Pokud Moodle běží na localhostu, nebudete mít zřejmě možnost rozesílat z něj poštu – tohle je už mimo můj obor, možná to jde, ale nikdy jsem to nezkoušel.
Můžete ovšem přidat uživatele ručně jako správce (admin/users.php) – pak byste neměl poštu potřebovat.
Pokud chcete ověřit i funkčnost rozesílání pošty, bylo by zřejmě lepší instalovat Moodle na nějaký veřejný webový server.
V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Instalace moodle na localhostu Windows server 2003

autor Petr Kalis -
Zkuste nastavit smtp server vašeho providera v admin nastavení Proměnných (smtphosts...) většina nějaký free používá. (Např. UPC má chello.smtp.cz, Karneval mail.karneval.cz). Nezapomeňte vyplnit i přihlašovací údaje, pokud budou potřeba, opět většinou nebývá nutné.
PK