Brak możliwości dodania hasła

Brak możliwości dodania hasła

Napisane przez: Ludmiła Malicka ()
Liczba odpowiedzi: 7

Mam moodle 2.6. Po założeniu kursu nie mogę do niego dodać hasła tak , aby tylko studenci znajacy hasło mieli dostęp do kursu. Nie chcę, żeby wszystcy studenci widzieli wszystkie kursy, tylko, te za które zapłacili. DO nich będą znali hasło.

Mam jedynie opcję Dostęp dla gości i jak tam ustawię tak, wtedy mogę wpisać hasło. Pamietam, ze kiedys była taka opcja, ze można było dodać hasło do kursu dla studentów, a dla gości był niewidoczny. Poproszę o pomoc, gdzie jest ta opcja.

Zrzut z ekranu w załaczniku, może pomoże

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Ludmiła Malicka

Re: Brak możliwości dodania hasła

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Kiedyś to się faktycznie definiowało w ustawieniach kursu, ale od jakiegoś czasu zapisy działają trochę inaczej - w kursie może być wiele metod zapisów, a nawet wiele "instancji" jednej metody.

Metodami zapisów zarządza się w menu administracja kursem, w części użytkownicy - trzeba wejść w metoda zapisów.

 

i dodać metodę zapisywanie samodzielne:

 

Można wtedy zdefiniować klucz dostępu (i parę innych właściwości)

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Brak możliwości dodania hasła

Napisane przez: Zdzislaw Babicz ()
Temat jw.
Mam moodla 3.7.
Ustawiłem w module wtyczki/uwierzytelnianie uwierzytelnianie z wykorzystaniem poczty elektronicznej i zapisywanie samodzielne.
Jednak w administracji kursu w module użytkownicy i metoda zapisu w rozwijalnym menu widzę tylko dwie pozycje wybierz i dostęp dla gości - brak opcji zapisywanie samodzielne. I w efekcie brak mozliwości zdefiniowania hasła do kursu smutny
Gdzie należy poprawić ustawienia?
Pozdrawiam uśmiech
W odpowiedzi na Zdzislaw Babicz

Odp: Re: Brak możliwości dodania hasła

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()
Trzeba rozróżnić uwierzytelnienie od zapisów na kursy. Z tego co piszesz wynika, że ustawiłeś możliwość samodzielnego tworzenia kont przez użytkowników (w module Wtyczki/Uwierzytelnianie).
Jeśli użytkownik ma jeszcze otrzymać możliwość samodzielnego zapisania się na kurs, wymagane są dodatkowe ustawienia w ramach kursu. Zapisy na kurs ustawiasz w Administracja kursem /Użytkownicy/Metody zapisów. W tym miejscu należy włączyć metodę Zapisywanie samodzielne (Student).
W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Re: Brak możliwości dodania hasła

Napisane przez: Zdzislaw Babicz ()

uśmiech

Dzięki za szybką pomoc uśmiech

Ale problem w tym, że wybierając Administracja kursem /Użytkownicy/Metody zapisów/Dodaj metodę zapisów mam w menu rozwijalnym tylko pozycję Dostęp dla gości. Brak pozycji Zapisywanie samodzielne smutny

Szukam w ustawieniach i nie znajduję rozwiązania smutny

W odpowiedzi na Zdzislaw Babicz

Odp: Re: Brak możliwości dodania hasła

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Metoda Zapisywanie samodzielne jest widoczne na liście metod zapisów.


Jeśli jednak tej metody nie widać to możliwe, że została wyłączona taka wtyczka zapisów. Metodę można będzie włączyć na  Administracja serwisu / Wtyczki /  Zapisy / Zarządzaj wtyczkami zapisów