Problem z logowaniem się

Problem z logowaniem się

Napisane przez: e-filip e-filip ()
Liczba odpowiedzi: 8

Opis problemu:

Wyłączyłem stare kursy i stworzyłem nowe,  przeniosłem do nich użytkowników z poprzedniego roku. Niestety nie mogą się zalogować.  Nowi użytkownicy logują się bez problemów.

Dziękuję za wskazówki

 

W odpowiedzi na e-filip e-filip

Re: Problem z logowaniem się

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Obawiam się, że bez dokładniejszych informacji trudno będzie pomóc (chyba, że ktoś zgadnie, w czym może być problem).

Opisz, jak konkretnie wykonałeś te działania, to może uda się znaleźć przyczynę problemu:

  • jak "wyłączyłeś stare kursy"
  • jak "stworzyłeś nowe"
  • jak "przeniosłeś użytkowników"

Szczególnie ta ostatnia rzecz jest istotna.

I czy problem polega na tym, że nie mogą się zalogować do platformy? Czy też logują się do platformy bez problemu, ale nie mają dostępu do kursów?

W odpowiedzi na e-filip e-filip

Odp: Problem z logowaniem się

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Może została wyłączona opcja zapisów obowiązująca w starych kursach?

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Problem z logowaniem się

Napisane przez: e-filip e-filip ()

Dziękuję za zainteresowanie. W Moodle prowadzę zajęcia komputerowe i informatykę.  W ubiegłym roku nękały mnie spamboty tworzące nowe konta, to też zamknąłem możliwość  tworzenia kont przez użytkowników.  Wpisuje je z dziennika, a na pierwszych lekcjach  konfigurujemy profile. Przy poprzednich kursach wygasiłem oczko i stały się niewidoczne, użytkowników przypisałem do nowego kursu jako administrator.  Przez pewien czas myślałem że istnieje ograniczenie czasowe do konta ale nie mogłem go znaleźć.  Starzy użytkownicy nie mogą się zalogować na platformę, mimo że konto istnieje i jako administrator mogę się na nie zalogować. Przy logowaniu jako użytkownik wyświetla różne komunikaty, to niewłaściwe hasło to zablokowane ciasteczka, czasem się sypnie.  Radze sobie w ten sposób że przepisuję użytkowników, a stare konta kasuje i nie ma problemów, została mi jeszcze setka ;).

 

W odpowiedzi na e-filip e-filip

Odp: Problem z logowaniem się

Napisane przez: Andrzej Wojnowski ()

Wyłączyłeś możliwość logowania kont założonych przez potwierdzenie mailem i masz delikatny problem. Najprościej to wejść do bazy danych przez phpmyadmin, wejść do tabeli user i zmienić wpis email na manual przy każdym użytkowniku. U mnie zadziałało.

W odpowiedzi na Andrzej Wojnowski

Re: Odp: Problem z logowaniem się

Napisane przez: e-filip e-filip ()

Witam, pozdrowienia z Filipowa dla Raczek, myślałem że uda mi się to załatwić z poziomu administratora platformy, nie czuje się zbyt mocny w ręcznej konfiguracji i boję się narozrabiać. Do przepisania zostały mi tylko trzy grupy. Może będzie jeszcze kiedyś okazja aby bardziej przyjrzeć się plikom konfiguracyjnym.

Tadeusz

W odpowiedzi na e-filip e-filip

Re: Odp: Problem z logowaniem się

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Moodle ma tylko jeden plik konfiguracyjny i w nim nic nie ma w temacie. Inne ustawienia sa w bazie danych. Rzecz w tym przypadku rozchodzi sie o sposob autoryzacji dostepu czyli jak Moodle sprawdza haslo. Kazdy uzytkownik ma zapisana specyficzna metode (manual, email, pop3, itd), ktora Moodle dla tego uzytkownika uzywa. Dostepne metody sa wlaczane i konfigurowane przez panel administracyjny. Osoby, ktore zalorzyly konta metoda emajli (czyli sami) maja takowa zapisana. Jesli ta metoda zostala wylaczona, jak to sie stalo, to Moodle nie pozwala im sie zalogowac bo nie moze zweryfikowac hasel.

Utworzenie kont na nowo jest jednym obejsciem, wymagajacym nieco wysilku ale prostym. Wejscie do bazy danych i zmienienie metody dla pewnych uzytkownikow jest szybkie, ale wymagana nieco wiedzy technicznej aby nic nie popsuc w bazie danych. Nowsze wersje Moodle maja tez opcje, ktora blokuje zakladanie nowych kont, ale pozwala trzymac aktywna dana metode autoryzacji.
W odpowiedzi na e-filip e-filip

Odp: Re: Odp: Problem z logowaniem się

Napisane przez: Andrzej Wojnowski ()

O jaki świat mały. Pozdrawiam.

Z poziomu platformy to tylko możesz włączyć logowanie z wykorzystaniem poczty i konta będą ponownie działały. Blokujesz każdy kurs kluczem i dopuszczasz studentów ręcznie. Boty będą zakładały konta, ale nie wlazą dalej niż na stronę główną.