Częściowe pobieranie opłat za kurs

Częściowe pobieranie opłat za kurs

Napisane przez: Mateusz Spirowski ()
Liczba odpowiedzi: 1

Witam,

Mam następujące pytanie czy da się pobierać opłatę za część kursu. Dokładnie chodzi mi o to że materiał video byłby dostępny za darmo po zapisaniu się na kurs natomiast pliki do pobrania tzn. normatywy, formularze itp. już za opłatą. materiały do pobrania możnabyłoby umieścić np. w drugiej lekcji za którą trzeba zapłacić.

W odpowiedzi na Mateusz Spirowski

Odp: Częściowe pobieranie opłat za kurs

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Nie znam działającego w ten sposób komponentu, jednak można spróbować rozwiązać ten problem przy pomocy dostępu warunkowego. Należy go najpierw uruchomić opcją znajdującą się pod menu http://twojmode/admin/search.php?query=enableavailability

Następnie dodać aktywność kursu, która w zamian za opłatę, uzupełni quiz na liczbę punktów wymaganą do odblokowania kolejnych aktywności w kursie. 

 

Użytkownik nie będzie wiedziała, że wtyczka po odebraniu opłaty zajmuje się quizem. Jednak jest to konieczne, bo warunki na dostęp do kolejnych treści kursu da się ustawić tylko na liczbę punktów zdobytych w quizie. Więc trzeba taki quiz zasymulować. Teno kawałek kodu trzeba będzie napsiać. 

 

Wydaje mi się że łatwiej (i taniej) będzie stworzyć dwa osobne kursy. Jeden darmowy z przykładowymi materiałami i jeden płatny. Do takiego rozwiązania są już gotowe moduły.