Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: User User ()
Liczba odpowiedzi: 7

Witam,

Mam dosyć dobrze rozwiniętą palformę moodle w wersji 1.9.5, posiadam kilkanaście kursów i 408 użytkowników. Chciałem jednak przejść do nowej wersji 2.3.2+. Pytanie brzmi czy istnieje sposób aby przneieść użytkoników i kursy do nowej wersji?

Na razie jestem na takim etapie że zainstalowałem najnowszą wersję moodle 2.3.2+ 

Proszę o pomoc jak wyemigrować do nowej wersji jaki powienienem wykonać pierwszy krok?

Czy muszę jakoś specjalnie przygotować nową instalację?

Czy wogóle jest taka możliwość?

W odpowiedzi na User User

Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Współczuje i rozumiem. Dopiero się przesiadłem.

Moje doświadczenia są takie:

1. export/import userów

2. export/import kursów

i do tej pory wyglada pięknie, ale:

1. nie da sie przenieść dzienników ocen

2. pliki kursu przenoszą się lub nie - nie odkryłem reguły

3. i dla mnie największy problem - nie przenosły się słowniki - mam kilka i to z tysiącami definicji

4. niektóre kursy - dość proste -  przenoszą się z błędami i np. nie można edytować niektórych tematów

Być może są na to jakies patenty, ale mój mały rozumek tego nie odkrył. Bolesność więć jest. Jedyną rekompensatą jest o wiele lepsza funkcjonalność moodla 2.2.3 w porównaniu z 1.9.

W odpowiedzi na User User

Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Nie przechodzić, po prostu podnieść zgodnie z instrukacjami. Nie ma spójnych rozwiązań pomiędzy 1.9 a 2.3 jedyne wyjście to podnosić a nie przenosić.

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: User User ()

Dziękuje za podpowiedzi.

A w jaki sposób podnosi się moodle z 1.9 do 2.3?

Pozdrawiam serdecznie.

W odpowiedzi na User User

Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

http://docs.moodle.org/23/en/Upgrading

Krok po kroku, ale wcześniej zrobić kopie bezpieczeństwa moodle i bazy

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Re: Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Dla uzupełnienia dodam, że warto też zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi upgrade'u do kolejnych wersji między 1.9 a 2.3:

Na niektórych z tych etapów pośrednich zdarzają się rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, a które są specyficzne tylko dla upgrade'u do konretnej wersji, np.:

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Upgrade z 1.9 do 2.0 jest fikcją. Wystarczy wgryźć się w artykuł - albo przynajmniej w pierwszy akapit.

Konwersje kursów są bardzo mało skuteczne żeby nie powiedzieć nieskuteczne. W 2.3.2 można odtworzyć kurs - z ograniczeniami o jakich już pisałem - ze zwykłej kopii kursu. To i tak mniej problemów niz odtwarzanie kursów do wersji 2.0 przez konwertowanie. No i oczywiście bez ingerowania w bazę. Nie ma takiego zjawiska jak upgrade z 1.9 do 2.x.x tak jak to dzieje sie miedzy wersjami 1.x lub 2.x.x.

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Re: Odp: Re: Odp: Jak przejść z moodle 1.9.5 do 2.3.2 w najmniej bolesny sposób

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Przjescie z 1.9 bezposrednio do 2.3 jest jak najbardziej mozliwe i normalnie nie wymaga posrednich przejsc do nizszych 2.x. Nie jest jednak takie automatyczne jakbysmy chcieli.

Warto poczytac watek https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=205367 -- opisuje dokladnie przejscie z 1.9 to 2.3, ktore zakonczone bylo sukcesem, i rozne problemy i ich rozwiazania.