Brak klawisza prześlij plik w formularzu ZADANIE

Brak klawisza prześlij plik w formularzu ZADANIE

Napisane przez: Ryszard Kudlicki ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam Wszystkich uśmiechuśmiechuśmiech

Pracuję z Moodle już 2 lata, jak dotąd nie miałem problemów z którymi nie mógł bym sobie poradzić. Jak widać w końcu trafiło i na mnie. 

O co chodzi:

Mam problem z Moodle wersja 2.2.1. Brakuje klawisza prześlij plik w formularzu "Zadanie" w wersji "Prześlij plik". Podobnie jest w przypadku zastosowania zadania typu "Tekst online". Na ekrania wyświetla się tylko opis zadania jak na załączonym obrazku.

formularz

Jak widać formularz jest pusty i niema jak przesłać pliku. W przypadku zadanie typu tekst online jest identycznie. Nie pojawia się nawet okno edytora. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Sprawdzałem już wszystkie ustawienia  serwisu, ale nic z tego sytuacja się nie zmieniła. Instalowałem ostatnio dodatek- Kwestionariusz. Instalacja odbyła się bez żadnych problemów. Na wszelki wypadek wyłączyłem moduł kwestionariusza ale to i tak nic nie pomogło. 

Może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem.

Pozdrawiam

 

W odpowiedzi na Ryszard Kudlicki

Re: Brak klawisza prześlij plik w formularzu ZADANIE

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Skoro na screenshocie jest tekst "Nikt jeszcze nie oddał zadania" to rozumiem, że wchodzisz do tego zadania jako nauczyciel.

W wersji 1.9 nauczyciel wchodząc do zadania widział formularz przesyłania lub okno edytora. W moodle 2.x się to zmieniło - nauczyciel ich nie widzi. Co więcej, nie widzi ich nawet jeśli skorzysta z funkcji "zmień rolę na... > student". Dopiero prawdziwi studenci widzą formularz przesyłania pliku lub okno edytora.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Brak klawisza prześlij plik w formularzu ZADANIE

Napisane przez: Ryszard Kudlicki ()

Faktycznie jest tak jak napisałeś. 

Dzięki wielkie za podpowiedź, wszystko działa. Nie miałem pojęcia o tej zmianie.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

PS

Jestem twoim dłużnikiem. Tak naprawdę to było dość ważne. Jeśli będziesz kiedyś coś potrzebował zaprojektować lub zaprogramować w Adobe Flash to służę pomocą.

W odpowiedzi na Ryszard Kudlicki

Re: Odp: Re: Brak klawisza prześlij plik w formularzu ZADANIE

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

 Jeśli będziesz kiedyś coś potrzebował zaprojektować lub zaprogramować w Adobe Flash to służę pomocą.

Dzięki. Niewykluczone, że skorzystam uśmiech