Informacja o obejrzeniu filmów

Informacja o obejrzeniu filmów

Napisane przez: Leszek Gruszka ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam,

szukam pomysłu, w jaki sposób mogę spróbować uzyskać informację, czy użytkownik kursu obejrzał dostępne w nim filmy. Problem może stanowić to, że są one osadzane jako embed. Zależy mi na uzyskaniu statystyk, ile osób chciało je obejrzeć i które to były. Mogę żonglować wszystkim, nie mam ograniczeń włącznie z modyfikacjami stron.

Myślałem o czymś na wzór przesyłania pliku, co wyzwoliłoby stronę z filmem, brakuje mi jednak pomysłu jak to uzyskać.

Za wszystkie sugestie dziękuję bardzo. 

W odpowiedzi na Leszek Gruszka

Odp: Informacja o obejrzeniu filmów

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Proponuję stworzyć quizy z pytaniami nt. treści zawartych w filmach.

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Re: Odp: Informacja o obejrzeniu filmów

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Ewentualnie można też zastosować sprawdzony sposób opisany w powieści "Mechaniczna pomarańcza" Burgess'a puszcza oczko

Alex

Na marginesie (OT), polecam przeczytanie tej powieści w dwóch wersjach - polsko-rosyjskiej i polsko-angielskiej (można też w oryginale, w wersji angielsko-rosyjskiej)

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Informacja o obejrzeniu filmów

Napisane przez: Leszek Gruszka ()

Dzięki za pomysł. Rozwiązałem to inaczej - z sekcji prowadzi link do witryny WWW z osadzonym filmem, a pod spodem dodatkowo chodzi skrypt odpalający po określonym czasie link do quizu podsumowującego obejrzany materiał.

W ten sposób mam z logu zarówno informację o odpaleniu strony z filmem, jak i ilość osób, które doczekały do końca

uśmiech

Edit:

Przemku, znam obie wersje i o tym pomyśle też myślałem. Tylko że koszta sprzętu duże :/