Przeniesienie kursu z 1.9 na 2.2.1

Przeniesienie kursu z 1.9 na 2.2.1

Napisane przez: Artur Szczygieł ()
Liczba odpowiedzi: 3

Przy przenoszeniu kursu z moodle 1.9 na 2 na ostanim etapie pojawia mi się komunikat: Błąd zapisu do bazy danych

Tak dzieje się kiedy robię konwersję kursu tą metodą: http://www.moodleinschools.org.nz/courseconverter

ale za to rozmiar kopii jest zblizony do podstawowej.

Przy przenoszeniu kursu skonwetowanego ConversionThingy 2 wielkość pliku spada o połowę a po pełnym odtworzeniu nie mam wiekszosci danych, plików itp.

A to oznacza, że żadnym sposobem nie mogę dokonać odtworzenia kursu.

Próbowałem też na zupełnie nowej i dziewiczej instalacji moodle 2 i z identycznym efektem.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki smutny

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Re: Przeniesienie kursu z 1.9 na 2.2.1

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Spróbuj całkiem normalnie rozpakować backup z wersji 1.9 na instalacji 2.2, nie używając tych różnych konwerterów. One były przydatne do wersji 2.0, która nie obsługiwała backupów z 1.9. Natomiast począwszy od wersji 2.1 backup'y z 1.9 można odtwarzać całkiem normalnie.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Przeniesienie kursu z 1.9 na 2.2.1

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Jest problem z użytkownikami. Przywrócenie kursu ich nie przenosi i zapewne w związku z tym żadnych ocen i na forum nie ma też żadnych dotychczasowych postów. Czy wgranie wcześniej użytkowników rozwiąże ten problem?

W odpowiedzi na Artur Szczygieł

Re: Odp: Re: Przeniesienie kursu z 1.9 na 2.2.1

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Niestety, zgodnie z informacjami tutaj, dane użytkowników nie są odtwarzane podczas przywracania na wersji 2.1+ backupu pochodzącego z wersji 1.9.x.

Aktualne plany są takie, że możliwość odtwarzania danych użytkowników podczas przywracania 1.9=>2.x będzie dodana w wersji 2.3, która ma się ukazać na początku czerwca.

Więc jeśli koniecznie potrzebujesz przenieść kursy z wersji 1.9 na wersję 2.x wraz z danymi użytkowników, najlepiej będzie po prostu upgrade'ować tę instalację 1.9 (a jeśli to nie wchodzi w grę, to utworzyć tymczasową instalację 1.9, na którą wgrasz te backupy 1.9 z danymi użytkowników, następnie upgrade'ować tę tymczasową instalację i wtedy na niej ponownie wykonać backupy, już w standardzie 2.x)

Mam nadzieję, że jasno to opisałem... uśmiech