Błąd kodowania zawartości

Błąd kodowania zawartości

Napisane przez: Jarek K ()
Liczba odpowiedzi: 4

Witam serdecznie od kilku dni nie mogę sobie poradzić z instalacją moodla, wykupił serwer na webd pl. Po zainstalowaniu moodla na koniec wyskakuje mie taki komunikat:

Błąd kodowania zawartości

Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.

Kodowanie w bazie msql mam dobrze ustawione

Kodowanie napisów dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

Proszę o pomoc....

W odpowiedzi na Jarek K

Odp: Błąd kodowania zawartości

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()

Proponuję sprawdzić raz jeszcze np. przez panel phpMyAdmin (jeżeli jest) czy wchodząc w bazę, poszczególne tabele widnieją z tym kodowaniem. Może przy tworzeniu bazy zaznaczyłeś co prawda kodowanie utf8_unicode_ci, ale kolejność kroków przy tworzeniu bazy przypadkiem przestawiła na inne kodowanie, np. w utf8_general_ci

I może tu leży błąd.

W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Błąd kodowania zawartości

Napisane przez: Jarek K ()

Kodowanie było ustawione utf8_general_ci, przestawiłem na utf8_unicode_ci, ale po wyjściu z panelu i zalogowaniu nadal sie przestawia spowrotem na utf8_general_ci, nie kojarzy mi się żeby podczas tworzenia bazy była możliwośc wyboru kodowania...

W odpowiedzi na Jarek K

Odp: Błąd kodowania zawartości

Napisane przez: Gilbert Wojaczek ()

Kiedyś miałem problem z instalacją Moodle 2.0 na webd.pl i w odpowiedzi otrzymałem wiadomość, że ich serwery mają za mało pamięci. Ich serwery mają 60 MB pamięci, a Moodle od wersji 2.0 wykorzystuje 64MB