Lekcja - przecodzi dalej mimo błędnej odpowiedzi

Lekcja - przecodzi dalej mimo błędnej odpowiedzi

Napisane przez: Artur Grzeszczyk ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam,
mam problem z lekcjami, którego nie rozumiem.
Ttworzę lekcje skłądające się na razie z zamych pytań wyboru.
Ustawiam (Moodle 1.9) w opcjach: Ćwiczeniowa: Tak, Punktacja: Nie, Max. ocena: 0, Powtórzenie: Tak, Pozwól Zmieniać: Tak, Max. podejść: 1, Po poprawnej odp.: normalnie - idź z godnie z trybem lekcji, Min. liczba pytań: 0, Ilość kart: 0.

W pytaniach oczywiście jedna odpowiedź ma "przejdź - następna strona", pozostałe "przejdź - ta sama strona".

Kiedy sprawdzam lekcję na koncie na którym ją tworzę (administrator) - wszystko jest OK, po błędnej odpowiedzi wracam do strony z pytaniem i rozwiązuję tak długo, aż podam prawidłową odpowiedź, po czym przechodzę do kolejnej karty (następnego pytania).

ALE: kiedy loguję się jako student - nie ma znaczenia jaką zaznaczę odpowiedź - zobaczę co prawda właściwą informację zwrotną (Dobra odpowiedź / Błędna odpowiedź), ale ZAWSZE przechodzę od razu do następnej karty.

Sytuacja zmienia się, gdy zamiast "następna strona" - "poprzednia strona" ustawię na sztywno np. dla karty "Pytanie 2" - po poprawnej przejdź do "Pyyanie 3", po błędnej przejdź do "Pytanie 2" - wtedy na koncie studenta działa OK.

Ale tak mogę się bawić przy lekcjach na 5 pytań, ale już nie na 40...

Czy coś ustawiam źle? Proszę o poradę, a jeśli było i nie znalazłem to odesłanie od wł. wątku.

W odpowiedzi na Artur Grzeszczyk

Re: Lekcja - przecodzi dalej mimo błędnej odpowiedzi

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Powodem jest to, że parametr "maks podejść" ustawiłeś na 1.

Ten parametr to "wentyl bezpieczeństwa", dzięki któremu student nie "utknie" na pytaniu, na które nie zna odpowiedzi. Załóżmy, że w lekcji masz pytanie typu krótka odpowiedź - jeśli studentowi nie uda się na to pytanie odpowiedzieć, nie mógłby pójść dalej w lekcji. Ten parametr określa liczbę prób - jeśli student spróbuje odpowiedzieć na pytanie n razy i mu się nie uda, to jest puszczany dalej. A skoro u Ciebie jest on ustawiony na 1, to już po pierwszej nieudanej próbie student jest puszczany dalej.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Lekcja - przecodzi dalej mimo błędnej odpowiedzi

Napisane przez: Artur Grzeszczyk ()

Dzięki - oczywiście teraz działa poprawnie.
Nie wiem, skąd mi się wzięła myśl, że "domyślnie ustawione 1" oznacza "bez llimitu"... wstydzi się
Dzieki za szybką odpowiedż!