problem z ciepłymi kartofelkami

problem z ciepłymi kartofelkami

Napisane przez: Marek Jasiok ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam,

Używam moodla do stworzenia materiałów przygotowawczych na maturę.

Mam pewien problem z hotpoptatoes...

Przy importowaniu pytań do moodla za pomocą hotpotatoes, gdzieś gubi mi się tekst który jest potrzebny do rozwiązania zadania. Na początku chciałem to zrobić tak że pierw używam JCLOZE wrzucam a następnie wrzucam plik z JQUIZ. Niestety gdy w JCLOZE nie mam żadnych luk do wpisywania plik nie chce mi się zaimportować. Jeśli natomiast dodam tekst do JQUIZ i to nie ważne czy jako html czy jako sam tekst, ten tekst nie wyświetla mi się już w quizie.

 

Nie wiem co mam zrobić, doradźcie coś bo zaraz oszaleję :D

W odpowiedzi na Marek Jasiok

Odp: problem z ciepłymi kartofelkami

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

W jaki sposób importujesz hot potatoes do moodla? Czy masz na myśli podpięcie quizu hotpot jako aktywność typu "Quiz Hot Potatoes"? Czy raczej wykorzystujesz pliki natywnych formatów Hot Potatoes (.jqz, .jcl, itp) aby zaimportować treść pytań do bazy pytań aktywności quiz w moodle'u? (domyślam się, że chodzi raczej o to drugie, ale mogę się mylić).

Jeśli chodzi o importowanie pytań z plików hotpot do quizu moodlowego, to faktycznie moodle ignoruje (niestety) tekst załączony do quizu i importuje same pytania smutny Natomiast po zaimportowaniu pytań wystarczy ten tekst wstawić do quizu w moodle jako "pytanie" typu "opis". Pewnie, że miło by było, gdyby się to działo automagicznie podczas importu, ale też nie jest to duża dodatkowa praca uśmiech

Pozdrawiam,

Przemek
http://poznajmoodle.pl/

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: problem z ciepłymi kartofelkami

Napisane przez: Marek Jasiok ()

Importuje tak jak mówisz za pomocą plików jqz jcl.

Wielka szkoda że nie da się podpiąć tekstu do tegóż pytania.

Mam jeszcze jeden problem z ocenami.

Jak wrzucam nowy quiz na moodle, poprzez dodajskładowa/quiz wyświetla się okienko w które wpisuje się różne wartości (chodzi mi tutaj o samą edycję kursu). Na samym dole tejże edycji jest pole "Całościowa informacja zwrotna". Problem polega na tym że za każdym razem jak wrzucam nowy kurs muszę pojedynczo wpisywać każdą wartość procentową (granica oceny) a także każdą ocenę ("informacja zwrotna"). A że mam tych ocen 13 muszę jeszcze trzykrotnie kliknąć "dodaj 3 pola oceny zwrotnej".

Próbowałem już jakoś dojść do tego ale niestety nie doszedłem. Jeśli ktoś zna sposób jak to zrobić żebym nie musiał zawsze wpisywać tych wartości, albo żeby przynajmniej nie trzeba było 3 razy klikać "dodaj 3 pola oceny zwrotnej".

Będę wdzięczny za odpowiedź.

A i jeszcze jedno... czy ma ktoś do polecania jakiś inny kreator niż hot potatoes?