Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Michał Godlewski ()
Liczba odpowiedzi: 12
Przeszedłem już instalację moodle w Windows teraz przyszedł czas na instalację w linux'ie jako dystrybucję mam do dyspozycji openSUSE 11.2. Nie wiem jednak czy korzystać z dostępnych w tej wersji narzędzi czy instalować webmina jak mi zasugerowano? Postępuje według instrukcji jednak cały czas docieram do kroku tworzenia katalogu moodledata i mimo umieszczenia gotowego katalogu w /srv/ww/htdocs/ otrzymuje ostrzeżenie o niemożliwości utworzenia tego katalogu. Nie wiem co jest jeszcze nie tak?
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Piotr Peszko ()
moze sprobuj tak musiałbyś tylko doinstalować apt-get bo natywnie SuSE ma zypper
W odpowiedzi na Piotr Peszko

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Michał Godlewski ()
Tylko jak zainstalować apt-get w SuSE?
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Michał Godlewski ()
Zmieniłem uprawnienia katalogu moodledata i poszło dalej, ale jeszcze mam trochę problemów:
krok2 pełny obrazek
krok5 pełny obrazek
A przy instalacji pakietu językowego pojawia się komunikat:
Abort pclzip.lib.php : Missing zlib extension
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Piotr Peszko ()
brakuje bibliotek do PHP-a , z tego co pamiętam z SuSE to

Trzeba uruchomić YaST wybrać Software > Software Management i Patterns, powinien być tam LAMP Server i można poszukać tam php.
Powinna się pojawić lista rozszerzeń, na której sprawdzić trzeba, czy zainstalowane są :
- php5-gd,
- php5-iconv,
- php5-mbstring,
- php5-mysql
- php-zlib;

jak wszystkie wybierzemy to powinna się uruchomić automatyczna aktualizacja i po restarcie.
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Michał Godlewski ()
W wirtualnym systemie wszystko prezentuje się dobrze, ale jeżeli chce się wejść na stronę z zewnątrz t.j. z innego komputera lub komputera, w którym zainstalowany jest wirtualizowany system strona wygląda goło, czyli jest w formacie tekstowym, brakuje grafiki, zaś jak się kliknie w dowolny link to odsyła do localhost/... zamisast do 192.168... co jeszcze jest nie tak?
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Piotr Peszko ()
W odpowiedzi na Piotr Peszko

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Michał Godlewski ()
Sam już nie wiem co jest nie tak może to wina tego, że wszystko odbywa się w VirtualPC a nie w rzeczywistym systemie. Może jakbym powziął te same kroki w normalnej instalacji nie byłoby tego problemu. Wgrałem Windows XP i tam też jest ten sam problem z widocznością poza wirtualną maszyną.
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Adres 192.168... jest adresem lokalnym i nie zadziala z zewnatrz.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Michał Godlewski ()
Całkowicie na zewnątrz nie działa, ale w sieci lokalnej, w której się znajduje system strona wyświetla się. Z Joomlą nie ma tego problemu, wszystko się wyświetla. W komputerze, na którym ćwiczę w domu takie przenikanie systemu wirtualnego do rzeczywistego nie wychodzi, natomiast w innym nie ma z tym problemu.
W odpowiedzi na Michał Godlewski

Odp: Instalacja Moodle 1.9.8 na linux openSUSE 11.2

Napisane przez: Piotr Olszewski ()
Z tego co piszesz wnioskuję, że w pliku config.php (w głównym katalogu moodle) masz ustawioną wartość $CFG->wwwroot na 'localhost'. Zmień ją na adres Twojego komputera w sieci, czyli:
$CFG->wwwroot = 'http://192.168...';
Niestety Moodle w przeciwieństwie do Joomla musi znać swój adres w sieci, aby działać poprawnie.

Pozdrawiam
Piotr Olszewski
www.nauka.poswojsku.pl