Визуализация на кирилица с UTF8

Визуализация на кирилица с UTF8

от Vela Simeonova -
Number of replies: 1

Здравейте,

Имам проблем с кирилизацията в допълнително прибавен скрипт за регистрационна форма базирана на e-mail authentification.

Идеята на скрипта е желаещите да си направят профил да бъдат уведомени, че първо администратор потвърждава профила им и чак след това могат да достъпват учебните материали. Заедно с екрана със необходимото съобщение за "добре дошли" се изпращат и е-писма до администратора и потенциаления участник.

Скрипта работи чудесно, но когато пробвам да сменя оригиналния англиски текст с български, ми се визуализират "маймуни". Заложеното кодиране е UTF8, като съм инсталирала и бг-utf8 пакет.

Когато на скрипта му задам кодиране Windows 1251, българският текст на екрана със съобщението , както и писмата се визуализират без проблем, но за сметка на това се счупват всички надписи на български от UTF8 пакета.

Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем за несъвместимост? Моля, подскажете какво мога да направя?

Поздрави,

Вела Симеонова

In reply to Vela Simeonova

Re: Визуализация на кирилица с UTF8

от Pamiss Pamiss -

Здравейте,
преди време аз имах същия въпрос тук във форума, но така и не се намери никой да ми отговори.
Дали сте го решили?
Ще се радвам да споделите опит ако има решение.
Благодаря предварително.голяма усмивка