Grupy nadrzędne i kursy nadrzędne

Grupy nadrzędne i kursy nadrzędne

Napisane przez: Orfi Kowalsky ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam

Zaczalem czytac forum i natrafilem na pojecia grupa narzedna i kurs nadrzedny. Przeszukalem forum i nie za bardzo mozna cos na ten temat znalezc.

Drugie pytanie w okienkach wiadomosci gdy się chce pisac polskimi literami tzn. przytrzymujac prawy alt to wyskakuje okienko z emotikonkami jak to rozwiazac?

Pozdrawiam,

Orfeusz

W odpowiedzi na Orfi Kowalsky

Odp: Grupy nadrzędne i kursy nadrzędne

Napisane przez: Piotr Kawalec ()
Jak chodzi o kurs nadrzędny to
  • najlepiej stworzyć sobie jakieś testowe kursiki i pozmieniać ustawienia dotyczące pytania "Czy jest to kurs nadrzędny" bo mogą wyjść mówiąc delikatnie problemy podczas logowania
  • a chodzi o to że do takiego kursu który jest nadrzędny będzie można się dostać tylko wtedy gdy będziemy zapisani na inny kurs - po kliknięciu TAK przy Czy jest to kurs nadrzędny pojawi się w następnym oknie coś takiego:

Kursy podrzędne

Dodaj kursy do metakursu. (Studenci zapisani na ten kurs będą automatycznie zapisani na kurs nadrzędny)

i stąd wybieramy kursy, wtedy zapisany na jeden będzie zapisany na nadrzędny - chyba nic nie pokręciłem... ale najlepiej sprawdzić

drugi problem gdzieś tu na forum był - rozwiązanie http://poznajmoodle.pl/2009/08/polskie-litery-w-moodle/
W odpowiedzi na Piotr Kawalec

Odp: Grupy nadrzędne i kursy nadrzędne

Napisane przez: Orfi Kowalsky ()

Bardzo dziękuję za pomoc.

Opiszę o co mi chodzi.

 

Mam grupę studencka, ktora chcialbym przypisac do poszczegolnych korsow. Czyli nie najpierw kurs a w kursie grupa tylko najpierw grupa i potem ta grupa ma byc przypisywana do roznych kursow.

Czy do tego beda sluzyly grupy i kursy nadrzedne?

Pozdrawiam,

Orfi