problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

Napisane przez: Adam S. ()
Liczba odpowiedzi: 5
Witam,
jestem początkującym użytkownikiem moodle.
Mam następujący problem. Próbuję dodać obrazek na stronie głównej. Mam prawa administratora, wchodzę w tryb edycji strony głównej, dodaję obrazek po wcześniejszym uploadzie na serwer:
wstawia mi link:


Po zapisie wszystko wydaje się być w porządku. Problem w tym że jeśli wyloguję się z konta i odświeżę stronę to obrazek nie jest widoczny, pojawia się tylko alt tekst.
Co ciekawe po ponownym zalogowaniu na swoje konto obrazek znowu jest widoczny. Jak zrobić, żeby obrazek wstawiony na stronę główną był widoczny dla wszystkich którzy tam wchodzą.

W odpowiedzi na Adam S.

Odp: problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
Zdaje mi się, że główna strona ma id 1, a nie 10.

Pliki wstaw do http://www.twojserwer.pl/moodle/files/index.php?id=1 czyli w tym miejscu:

Administracja serwisu - Strona główna - Pliki serwisu.

Alternatywnie możesz wrzucić pliki przez ftp do katalogu poza moodlem.
W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

Napisane przez: Adam S. ()
Dzięki za wskazówki, niestety nie pomogły. Dodam tylko że domyślnie kiedy robię upload obrazka z poziomu edytora strony głównej, obrazek zapisywany jest w folderze:
Strona główna/ Course section summaries/1/ (widok z edytora)
po wyborze obrazka z tego folderu edytor wkleja link (i podgląd obrazka):


Zgodnie z Twoją wskazówką próbowałem zapisać go w innym folderze:
Strona głowna/Pliki kursu/start
lub
Strona główna/Pliki kursu/

Jednak skutek jest dokładnie taki sam. Dopóki jestem zalogowany, widzę wstawione obrazki i jest ok. Ale jeśli się wyloguję to zamiast obrazków jest tekst alternatywny.

Próbowałem też znaleźć z poziomu ftp gdzie dokładnie jest folder w którym zapisany jest plik graficzny po uploadzie ale niestety nie znalazłem.
Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest upload przez ftp do zupełnie innego folderu a potem wstawianie linków. Zależy mi jednak na tym żeby możliwy był upload i obsługa plików graficznych z poziomu edytora.
W odpowiedzi na Adam S.

Odp: problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Czy jest to Moodle 1.9 czy 2.0? Wyglada to na problem z prawami dostepu do pliku obrazka. Moodle mysli, ze tylko zalogowani uzytkownicy moga go ogladac. Wyglada mi tez, ze mamy tu do czynienia z nowa funkcjonalnoscia w Moodle 2. Uzywanie Moodle 2 jest nie polecane.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

Napisane przez: Adam S. ()
Tak, rzeczywiście jest to Moodle 2.0. Pewnym rozwiązaniem które znalazłem, a może się przydać tym którzy podobnie jak ja zainstalowali moodle 2.0 jest upload nie z poziomu edytora lecz z poziomu Panelu administracyjnego:
Administracja serwisu/ Strona główna / Pliki sewisu

Po uploadzie pliku graficznego kiedy kliknę Display, otwiera się pop-up z obrazkiem którego link jest już w formie:


Taki link trzeba skopiować i wstawić podczas edycji strony głównej z poziomu edytora (kiedy chcemy wstawić obrazek). Po wstawieniu obrazka w ten sposób nie ma problemu o którym pisałem wcześniej.
Sposób dość uciążliwy, ale póki co jedyny.
(podejrzewam że downgrade moodle z poziomu 2.0 do 1.9 nie jest możliwy i pewnie trzeba od nowa instalować cały system ? )

W odpowiedzi na Adam S.

Odp: problem z dodawaniem obrazka na stronie głównej

Napisane przez: Robert Brenstein ()
(podejrzewam że downgrade moodle z poziomu 2.0 do 1.9 nie jest możliwy i pewnie trzeba od nowa instalować cały system ? )

Zgadza się. Moodle 2 jest niestety całkiem daleko od skończenia i używanie go na poważnie jest jeszcze nierozsądne.