מספר שאלות

מספר שאלות

על ידי רויטל צברי בתאריך
מספר תגובות: 7
שלום לכולם,
אני קצת חדשה כאן ובעניין המודל בכלל ואני מנסה ללמוד את המערכת
כרגע נתקלתי במספר שאלות:
1. מה ההבדל בין הגדרת תפקיד חדש ליצירת פרופיל חדש? אני מעוניינת לשנות תפקיד קיים או ליצור אחד חדש בהתאם להרשאות אותם אני רוצה לתת למשתמשי המערכת בהתאם לתפקידם בארגון

2. האם ניתן לשנות את תכולת הקובץ כאשר אני עושה ייצוא של רשימת תלמדיים עם ציונים לקובץ EXCEL?

3. באותו עניין, האם אני יכולה להזין רשימת תלמידים מרשימת EXCEL שכבר קיימת אצלי על מנת שלא אצטרך להזין אותם או שהם יצטרכו להירשם?

4. כיצד אני יכולה להכניס עוד שדות חובה ברישום הראשוני למערכת? אני מעוניינת שהחניכים יכניסו ת.ז וגם היא תצא בקובץ אקסל (כמובן שפה אני גם צריכה ולידציה של ת.ז- אם קיים דבר כזה). ניסיתי ע"י הוספת שדה חובה ביצירת פרופיל חדש אבל ללא הצלחה.

5. מישהו מכיר את המודולה של הדפסת תעודות? האם וכיצד אני יכולה לשנות שם את הרקע, צבעים, מלל וכו'?

תודה רבה מראש,
יום טוב,
רויטל

ספירת הדרוגים: -
בתגובה ל: רויטל צברי

תשובה ל: מספר שאלות

על ידי Amir Elion בתאריך
הי רויטל וברוכה הבאה
  1. תפקיד ופרופיל הם שני דברים שונים. איני בטוח שאני מבין במושג "פרופיל חדש". לכל משתמש במערכת יש פרופיל.
    לגבי תפקידים, ניתן להגדיר תפקידים גם ברמת המערכת וגם לתת תפקידים ספציפיים לאנשים בתוך קורסים או באזורים או פעילויות מסוימות.
    הגדרת תפקיד חדש נדרשת כאשר רוצים ליצור תפקיד שאינו מכוסה על ידי התפקידים המובנים במערכת (מנהל מערכת, מורה, יוצר קורסים, תלמיד, אורח וכדומה). ניתן לבסס את התפקיד החדש על התפקידים הקיימים ורק לשנות הרשאות מסוימות לפי הצורך. בכל מקרה נושא התפקידים והרשאות הוא נושא מעט מורכב ומשפיע על הרבה דברים, אז אני מציע או שתקדישי לכך זמן ללמוד זאת ולנסות בשרת שאינו פעיל או במקום שאת יכולה לתרגל, או שתתכנני ותיישמי זאת עם מישהו שכבר מכיר את moodle.
  2. ניהול האתר >> חשבונות >> פעולות חובקות ביחס לכל המשתמשים, לסמן כל המשתמשים שאת רוצה, ללחוץ הוסף לבחירה ובקומבו של "עם משתמשים נבחרים" לבחור "הורד" וללחוץ על כפתור "גש". ניתן לבחור פורמט אקסל, טקסט או אופן אופיס.
  3. העלאת קובץ משתמשים מוסבר כאן: http://docs.moodle.org/en/Upload_users
    בעקרון תחת תפריט ניהול האתר >> משתמשים >> חשבונות >> העלה משתמשים
  4. שדות חדשים מוגדרים בניהול האתר >> משתמשים >> חשבונות >> שדות פרופיל משתמש.
    לבחור מהרשימה צור שדה פרופיל חדש "קלט טקסט". ולסמן שהוא שדה חובה למילוי.
    האמת - יש שדה ששמו הוא מספר זיהוי. את יכולה להגדיר שאנשים יזינו שם את ת.ז. ולכתוב את זה בהסבר לרישום.
    חוץ מזה - האם את משתמשת במערכת בתוך ארגון? אם כן ויש לכם כבר שרת ובו שמות המשתמשים, ניתן להשתמש ב- LDAP ולמשוך את שם המשתמש והסיסמא הרגילים + ת.ז. אם היא מאוחסנת שם.
  5. לא מכיר, אבל יש תיעוד והסבר של איך לעשות לה התאמות נמצא כאן:
    http://docs.moodle.org/en/Certificate_module#Customizing
בהצלחה
עמיר

בתגובה ל: Amir Elion

על ידי רויטל צברי בתאריך

תודה רבה רבה על התשובות.

עוד שאלה,

אני משתמשת במערכת בתוך ארגו, ןלמה הכוונה LDAP?

שוב תודה,

רויטל

על ידי רויטל צברי בתאריך

ועוד 2 שאלות:

השאלה ששאלתי לגבי ההבדל בין תפקיד לפרופיל חדש התכוונתי ל"שדות פרופיל משתמש" מה תפקידם של השדות האלה? איפה רואים אותם? ולאיזה צורך אני יכולה להשתמש בהם?

הוספתי שם שדה חדש, שייכתי אותו לקטגוריה "שדות אחרים" אבל אני לא רואה אותו בדף רישום של משתמש חדש. אני רוצה שהשדה הזה יהיה חובה.

לגבי השדה של תעודת הזהות שקיים כבר, האם אני יכולה לקבוע אותו כשדה חובה? והאם יש לו ולידציה שמדובר באמת בתז ולא בסתם מספר?

תודה רבה,

רויטל

על ידי Amir Elion בתאריך
בתוך ארגון הרבה פעמים יש מערכות להרשאות ומשתמשים - למשל לכניסה למחשב שלך.
ב- MOODLE יש אפשרות להגדיר את החיבור למערכות אלו, ואז הכניסה ל- MOODLE היא בשם משתמש וסיסמא הרגילים שלך, ובנוסף ניתן להגדיר ש- MOODLE תקבל אוטומטית מידע מבסיס הנתונים הרגיל של המשתמשים שלכם, כגון שם, שם משפחה, טלפון, אימייל, מספר עובד, ת.ז. ואפילו יחידה ארגונית וכו' - בתנאי שהם שמורים בבסיס הנתונים שלכם כמובן.
LDAP - Lightweight Directory Access Protocol
בעקרון אנשי ה- IT שלכם אמורים לדעת מה זה.
קישור לעמוד ההסבר המפורט על כך
http://docs.moodle.org/en/LDAP_authentication

ההגדרות של זה ב- MOODLE הם מעט טכניות אך אמורות להיות ברורות לאנשי IT שמתעסקים בזה.
נעשות תחת תפריט ניהול האתר: משתמשים >> אימות >> ניהול אימות
צריך לאפשר "שרת LDAP" (ללחוץ על העין הסוגרה לידו כדי שתיהפך לפקוחה)
ואז ללחוץ על "הגדרות" ולהגדיר בעזרת אנשי IT
בתגובה ל: Amir Elion

על ידי רויטל צברי בתאריך

הבנתי, מעניין מאוד.

זה לא מתאים לארגון אצלינו ולמטרות שלנו אבל למדתי משהו חדש,

תודה רבה,

רויטל

על ידי עדנה טוויל בתאריך
שלום רויטל וברוכה הבאה,

אני מצרפת לך קובץ שאני משתמשת בו לאיסוף נתונים לאתר.
א. צריך להקפיד בהקלדת הנתונים (במיוחד בכתובות) לא להוסיף פסיקים.
ב. לשמור את הקובץ כ - csv
ג. ואז להעלות את הקובץ כמו שכתבו לפני.
ד. עוד דבר קטן - הקידוד הוא: windows-1255.

בהצלחה רבה.
עדנה טוויל