Проблем при инсталиране на Moodle - създаване на конфигурационен файл

Проблем при инсталиране на Moodle - създаване на конфигурационен файл

от Daniel Denev -
Number of replies: 3
Въпросът е поставен от Tsvetelina Asher ; Преместен е от тук

Ето ме пак с проблем замислен(а). Инсталирах мудъла на линукс, но сега пък ново 20 - дава ми следната грешка: Strict Standards: Creating default object from empty value in /opt/lampp/htdocs/moodle/config.php on line 5

Създадох ръчно този файл със същото съдържание:
<?php /// Moodle Configuration File

unset($CFG);

$CFG->dbtype = 'mysql';
$CFG->dbhost = 'localhost';
$CFG->dbname = 'moodle';
$CFG->dbuser = '***';
$CFG->dbpass = '***';
$CFG->dbpersist = false;
$CFG->prefix = 'mdl_';

$CFG->wwwroot = 'http://168.122.4.66/moodle';
$CFG->dirroot = '/opt/lampp/htdocs/moodle';
$CFG->dataroot = '/opt/lampp/moodledata';
$CFG->admin = 'admin';

$CFG->directorypermissions = 00777; // try 02777 on a server in Safe Mode

require_once("$CFG->dirroot/lib/setup.php");
// MAKE SURE WHEN YOU EDIT THIS FILE THAT THERE ARE NO SPACES, BLANK LINES,
// RETURNS, OR ANYTHING ELSE AFTER THE TWO CHARACTERS ON THE NEXT LINE.
?>

При създаването на таблиците в phpmyadmin ми направи впечатление, че не ми даде да видя дали всички са successfull, а просто си премина нататък?! Дали може да не ги е създало както трябва? По принцип са си точния брой като гледам в базата.

(Edited by Daniel Denev - original submission сряда, 9 декември 2009, 11:19 )

In reply to Daniel Denev

Re: Проблем при инсталиране на Moodle - създаване на конфигурационен файл

от Daniel Denev -
Здравейте отново,

Според мен 5-ти ред е:

$CFG->dbhost = 'localhost';

Възможно ли е там вместо стойността localhost да попълните действителния IP адрес?

Защо се е наложило ръчно създаване на файла?
Сигурна ли сте, че правата за писане и четене за папката в която инсталирате са правилно зададени в рамките на Linux от администратора Ви?
Обикновено невъзможността за създаване на файл от програма се дължи точно на липса на позволения за създаване на файл.

Що се отнася до таблиците, не е възможно да са всички необходими. Просто редът не е този. Трябва да ви покаже 'Successful'

Според мен въпроса в случая се отнася до конфигуриране на средата в която поставяте Moodle, а не самия продукт.


Поздрави:
Дидо Денев
In reply to Daniel Denev

This forum post has been removed

The content of this forum post has been removed and can no longer be accessed.
In reply to Deleted user

Re: Проблем при инсталиране на Moodle - създаване на конфигурационен файл

от Rosen Kuzmanov -
Аз намерих решение на този проблем.

Най - вероятно се опитвате да инсталирате moodle под linux. Аз свалих lampp архив и следвах инструкциите, след което забелязах, че няма връзка с базата данни. Незнам поради каква причина се получава това недоразумение, но оправията му е доста трудна. Затова реших да не използвам нещо наготово а сам да си инсталирам и конфигурирам всичко. Този линк ще ви свърши чудесна работа :

http://uroci.net/urok/2621/%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-Apache-PHP-MySQL-%D0%B8.html

Обяснено е всичко много подробно. След като си инсталирах всичко сам влязох в phpmyadmin и си създадох базата данни, след което по познатия начин инсталирах и moodle.