Własne skale ocen

Własne skale ocen

Napisane przez: Cezary Dorobek ()
Liczba odpowiedzi: 2
Witam

Mam następujący problem. Chciałbym w jednym kursie ustalić różne skale ocen. Mam w kursie np. 10 zadań do zrobienia (zaawansowane ładowanie plików). I chciałbym część tych zadań ocenić w skali 0 lub 1 punkt, a część w skali 0 lub 1 lub 2 pkt. Łączną ocena chciałbym żeby była suma wszystkich punktów.

Oto jak postąpiłem do tej pory: W zakładce Oceny -> Skale utworzyłem dwie skale niestandardowe o nazwach 1pkt (wartości: 0, 1) oraz 2pkt (wartości: 0, 1, 2). W zakładce Oceny -> 'Edytuj kategorie i elementy' zmieniłem ustawienia kategorii (kategoria ta nazywa się tak samo jak nazwa kursu), w której znajdują się wszystkie zadania. Ustawiłem Aggregation na 'suma ocen'. Natomiast w ustawieniach wszystkich zadań dałem w polu Ocena nazwę mojej utworzonej skali, czyli w części zadań dałem Ocena: 1pkt, a w części Ocena: 2pkt. No i przy ocenianiu zadań mam ładnie do wyboru ustawione przeze mnie skale (czyli 0/1 lub 0/1/2). Jednak po wejściu w Zadania -> Zad1 (przykładowo) -> Oddane zadania w kolumnie Ocena widzę ilość punktów wystawionych przeze mnie (0/1/2), natomiast problem pojawia się w kolumnie Ocena końcowa, gdzie przelicza mi to na procenty. Również przy wyświetlaniu Dziennika ocen pojawiają się oceny procentowe, a ostatnia kolumna sumy też jakoś dziwnie działa - tzn. nie działa...

Czy jest jakieś rozwiązanie na powyższy problem?

Pozdrawiam
W odpowiedzi na Cezary Dorobek

Odp: Własne skale ocen

Napisane przez: Czeslaw Oleszczyszyn ()
Mam wrażenie, że wystarczy w domyślnej skali moodle dać za zadania do wykonania tyle punktów ile ustawiasz w skalach.
W kilku zadaniach ustal ilość punktów za zadanie na 1 a w innych na 2.

Ostatnia kolumna sama się poprawi uśmiech

w ocenach kursu - ustawienia kursu:

Grade item settings