Kłopoty z edytorem

Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Dorota Ługowska ()
Liczba odpowiedzi: 16
Witam, mam kłopotu z edytorem, tzn widać go, działa, ale nie wszystko! nie działają wszystkie te opcje gdzie otwiera się okienko (okno się otwiera)i trzeba coś wybrać, np kolor, emotikonę czy wstawienie obrazka.
Wczoraj było wszystko dobrze, a dziś "klapa". Pracuję na FF, restartowałam komputer, instalowałam jeszcze raz FF i nic.
Czy ktoś wie jak z tego wybrnąć? Proszę o pomoc!
Myślę że ważną informacja będzie to że na innym komputerze wszystko działa prawidłowo i widać tam też reklamy na stronie, natomiast na moim komputerze tych reklam nie ma!
BARDZO PROSZĘ O POMOC
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
A na Pani komputerze tylko na innej przeglądarce?

Może to kwestia ustawień konta? Proszę przejść do modyfikacji profilu na Moodle i sprawdzić jaką opcję ma Pani wybraną w polu "Edytując tekst". Jeśli jest tam "użyj standardowych formularzy" prosze sprobować wybrać drugą.

Bartosz Cisek
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Józef Łysikowski ()
Proszę podać adres strony. Jeżeli pojawiają się niechciane reklamy, to najprawdopodobniej ma Pani stronę na jakimś bezpłatnym serwerze. Wtedy zdarzają się konflikty między funkcjami Moodle, a skryptami generującymi reklamy. Stawianie użytecznej strony na bezpłatnym serwerze nie ma sensu, skoro są tanie alternatywy, na których Moodle chodzi bez problemów.
W odpowiedzi na Józef Łysikowski

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Dorota Ługowska ()
na bezpłatnym, ale w tym przypadku to nie ma znaczenia, kurs jest tylko ćwiczebny. Tylko ze na 1 kompie są reklamy i wszystko działa ok, a na 2 kompie nie widać reklam i nie działają wyskakujące okienka. na obu jest FF i jest tak samo ustawiony
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
Jeśli na jednym z komputerów działa a na drugim nie, to problem leży po stronie konfiguracji przeglądarki lub systemu operacyjnego.
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Dorota Ługowska ()
Tak, tylko nie wiem jak sobie z tym poradzic i gdzie szukać?
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Dorota Ługowska ()
Wolałabym tego uniknąć. Przecież musi być jakiś inny sposób
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Piotr Kawalec ()
A może jakiś dodatek robi złą robotę (ale niby ustawienia takie same....) - przynajmniej u mnie tak było
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Zamiast reinstalacji (jeżeli masz wxp) wybierz przywracanie systemu a jako punk przywracania wybierz dzień, w którym wszystko działało. Prawdopodobnie coś ostatnio instalowałaś lub odinstalowałaś (albo wykasowałaś lub program antywirusowy coś zablokował). Na wszelki wypadek sprawdź też swego kompa skanerem online - mks (tylko, że chodzi wyłącznie pod IE).
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Dorota Ługowska ()
Dziękuje wszystkim za pomoc!
Jak się okazało, sprawa była prosta - antywirus zablokował wyskakujące okienka. Odblokował i wszystko już jest ok.
W odpowiedzi na Dorota Ługowska

Odp: Kłopoty z edytorem

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Trudno jednoznacznie powiedzieć jaka jest tego przyczyna. Miałem kiedyś problemy z grafiką (animacje gif nie działały). Okazało się, że ustawienia programu antywirusowego je blokowały. Skoro różnie działa na różnych komputerach to tylko lokalnie należy szukać przyczyny - a warto tego dociekać ponieważ w przyszłości Twój uczeń może mieć podobne pytanie i jako nauczyciel będziesz w obowiązku udzielić rady.