Komunikat po zmianie wersji

Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Liczba odpowiedzi: 20
Witam
Nie mogłem się oprzeć, żeby nie zainstalować najnowszej wersji Moodle 1.9,3. Teram mam komunikat:
Version mismatch: assignment can't downgrade 2008071713 -> 2007101511 !

To moduł zadania, standardowo dodany do Moodle. Jak rozpakowuję, to całość, razem z modułami. Moduł wywaliłem cały, zainstalowałem ponownie i nic. Komunikat nadal jest. Może ktoś wie coś na ten temat?
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Wyglada, ze masz ten modul z Moodle 2.0 smutny
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
No tak, ale skąd by się tam wziął? Wersję ściągnąłem z serwera Moodle, na pewno 1,9.3. Omyłkowo wcześniej wgrałem wersję kwestionariusza do wersji 2,0. może to z tego powodu, ale czemu czepia się modułu zadania?
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Wywaliłem zbędne pakiety, wrzuciłem oprogramowanie na nowo. Teraz mam komunikat:
Fatal error: Class enrolment_plugin: Cannot inherit from undefined class enrolment_base in /var/www/moodle/enrol/internal/enrol.php on line 4

Nie wiem, co teraz mojej platformie dolega. Czy to już pora na reinstalację? Może ktoś mi podpowie, czego brakuje?
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Z tego komunikatu by wynikało, że plik z biblioteką używaną przez pluginy zapisów do kursów jest niedostępny. Nazwa pliku i lokacja są w linii 4 w pliku podanym w komunikacie. Być może trochę za dużo wyczyściłeś.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
No ytak, ale po czyszczeniu całe oprogramowanie wgrałem od nowa. Wszystkie pakiety usuwałem poprzez wywalenie go w module administracyjnym i dopiero wtedy usuwałem folder z dodatkami. Ten plik, który pokazuje błądma tylko taki wpis:
<?php
require_once("$CFG->dirroot/enrol/enrol.class.php");

class enrolment_plugin extends enrolment_base {
/// nothing to do - it's already perfect!
}

?>
Błąd jest w linii czwartej. Nie mam tam podanej żadnej biblioteki (nie znam się na php). Chyba jednak trzeba się będzie co nieco poduczyćUśmiech
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Cos mi sie tu nie zgadza. Ten plik enrol/internal/enrol.php byl uzywany w Moodle 1.5 ale nie widze takiego w Moodle 1.9. Katalogu "internal" nie powinno byc w Moodle 1.9 w katalogu "enrol". Class ma inna nazwe w 1.9 stad blad.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Bingo! Trafiony zatopiony. Po usunięciu folderu jest po problemie. Teraz sprawdzę tylko kwestionariusze. Może teraz pojawię się polskie znaki? Po usunięciu błędów parę dodatkowych rzeczy sie doinstalowało oraz zmieniła sie baza danych. Jeszcze raz dziękuję.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Niestety, polskiej czcionki dalej nie mam. Teraz robotę będzie miał administrator, sądzę, że to sprawa ustawień w systemie operacyjnym.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Pogrzebałem troszkę w bazie danych. Mam w tabeli kwestionariusza włączoną metodę porównywania napisów latin1_swedish_ci. Próbuję ją zmienić na utf8_polish.ci lub na utf8_general.ci, ale zmiany nie są przyjmowane (MyAdmin). Może to zależy od jakiegoś globalnego ustawienia? Do bazy mam uprawnienia. W drugom Moodle mam ustawione utf8_general.ci i wszystko jest ok. Może ktoś mi podpowie jak to zmienić?
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Zawziąłem się, w końcu dokonałem mrówczej pracy, zmieniając prawie wszystkie metody porównywania znaków na utf8_general.ci i teraz już mam polskie znaki. Niemniej wciąż się zastanawiam, skąd takie ustawienia się wzięły. W obu platformach mam ustawiony domyślnie język polski. W obu kwestionariusz dodałem w tym samym momencie. Od czego to zależy?
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Czeslaw Oleszczyszyn ()
Też jestem ciekaw.
U mnie z kolei moduł certyfikaty na laptopie działa "po polsku"
a na serwerze wywala krzaki.

Ustawienia serwera www? php?
W odpowiedzi na Czeslaw Oleszczyszyn

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Czeslaw Oleszczyszyn ()
wystarczyło kliknąć opcję utf - i nie ma problemu
W odpowiedzi na Czeslaw Oleszczyszyn

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
A gdzie w tę opcje trzeba kliknąć?
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Czeslaw Oleszczyszyn ()
Design Options
W odpowiedzi na Czeslaw Oleszczyszyn

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Dzięki, mam już teraz certyfikat po polsku.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Marcin Stanowski ()
Witam,
Hmm, a skąd można takie certyfikat po polsku wziąć? Szukałem w Modules and plugins ale ani widu ani słychu.
Należy go sobie samodzielnie przetłumaczyć, czy już to zostało zrobione?


Nota bene, jeśli chodzi o tłumaczenie modułów z angielskiego to się polecam.

Pozdrawiam
Marcin Stanowski
W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Niestety, polskiej wersji jeszcze nie ma. Chodziło mi o polską czcionkę. Jeżeli znasz angielski, to z polską wersja nie będziesz miał problemów. Wystarczy sobie wyedytować jeden skrypt php i po kłopocie. Znajdziesz go w folderze lang/en_utf8 i nazywa się certificate.php. Jak przetłumaczysz to może dołącz do swojej odpowiedzi? Wdzięczny będę.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Komunikat po zmianie wersji

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Certyfikat hula po polsku, aż miło. Jedyny zgrzyt to data wystawienia certyfikatu. Miesiąc jest po angielsku. Może wiecie jak to poprawić? Chciałbym ten moduł pokazać dyrekcji, zaraz się do tego przyczepi.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Certyfikat - problem z formatem daty

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Czy data wyświetlana na certyfikacie zależy od wybranego tematu? Mam ustawiony temat czw-blue, na stronie tytułowej datę mam również po angielsku. Przeszukałem wszystkie ustawienia, mam ustawioną strefę czasową Europa-Warszawa. Może ktoś z was wie, gdzie można to zmienić, aby data była po polsku?
Certyfikat bardzo łatwo daje się poprawiać, pozmieniałem w nim dość sporo, dopasowałem go sobie do potrzeb mojej firmy. Pozostała tylko data. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Tłumaczenie na razie nie jest jeszcze najlepsze, ale cały czas się poprawia. Gdyby ktoś chciał, to chętnie z kimś wspólnie nad certyfikatem popracuję.
Pozdrawiam
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Certyfikat - problem z formatem daty

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Ustawiłem datę w formacie liczbowym (miesiąc pisany cyfrowo). Z tego, co wyczytałem o PHP to chyba nie ma możliwości wydruku daty z polską nazwą miesiąca. Nie znam PHP - zacząłem się tego uczyć. Może istnieje jednak jakiś sposób. Dobrze by było mieć na zaświadczeniu (tak sobie certyfikat przerobiłem) pełną nazwę miesiąca.