moodle 2.0 da yükleme hatası ilkkez karşılaştım

moodle 2.0 da yükleme hatası ilkkez karşılaştım

yazan Serdar Bilgin -
Yanıt sayısı: 9
moodle 2.0 yüklemeye çalışıyorum. bu hosta daha önce betasını kurmuştum ama şimdi kararlı sürüm çıktığı için silip kararlı sürümü yüklemeye karar verdim. ama bu şekilde bir hata verdi.

Ek hata1.JPG
Serdar Bilgin yanıt olarak

Ynt: moodle 2.0 da yükleme hatası ilkkez karşılaştım

yazan Serdar Bilgin -
mavi ile yazılan link javascrip kodu ile yazılmış ve tıkladığımda işe yaramıyor ama sayfayı yenile deyince ikinci sayfa geliyor ve şu şekilde:

Ek hata2.JPG

yazan Serdar Bilgin -
daha sonra tekrar sayfayı yenilediğimde ise bu şekilde bir beyaz sayfa çıkmakta:

Ek hata3.JPG

yazan Serdar Bilgin -
konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirmi acaba? şimdiden uğraşlarınız için teşekkür ederim.

yazan Kemal Can -
Moodle 2.0 mysql gereksimi ile hostunun mysql surumu uyusuyor mu
Kemal Can yanıt olarak

yazan Serdar Bilgin -
karşılaması gerekiyor. çünkü daha önce betasını kurdum ve çalıştırdım ama kararlı sürümde sql ile ilgili köklü bir değişiklik yaptlarmı bilmiyorum. sorun ne olabilir sizce?

yazan Serdar Bilgin -
sorunu tüm dosyaları silerek ve yeniden atıp deniyerek çözdüm arkadaşlar. yardımlarınız için teşekkürler.

yazan güray kartal -
serdar bey ben de moodle kurmaya çalışıyorum okulda projem bu yanlız subdomain aldım bi siteden ftp programı ile moodle dosyalarını alttım siteye size menzer hatalar veriyor sizin alanınız domain mi subdomainmi eğer subdomainse hangi siteden alan aldınız lütfen bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz..
güray kartal yanıt olarak

yazan Serdar Bilgin -
Benim kullandığım domain. Subdomain değil. Sorunu aslında yukarıdada belirttiğim gibi dosyaların hepsini silip tekrar kurmakla hallettim. Sorun normalde SQL ile ilgili bir sorun. Yükleme kısmında veritabanı olarak hangisini seçtiğinize dikkat ettiniz mi? Çünkü SQL direk olarak seçili gelmiyor. Yükleme esnasında siz seçmeniz gerekiyor. Bunun haricinde dosyaları silin ve başka bir isimde bir klasör oluşturup onun içine atın. Ben o şekilde yapınca aldı. Domain aldığımız adres www.isimtescil.net ama idareten yani deneme yayını için aldık. Çünkü moodleyi ileriye dönük olarak kurmak ve daha verimli kullanmanız için kendinize ait sunucunuzun olması şart.

Bunun haricinde yardımcı olabilirsem ne mutlu. İyi çalışmalar size.

yazan Timuçin ŞENTÜRK -

Merhabalar, Moodle 2.0 alt yapısında birçok değişiklik mevcut. Öncelikle php sürümünde, Database sürümünde güncel versiyona ve myqli desteğine ihtiyaç oluyor.

Kurulumun sub domain ya da direkt olarak alan adı üzerinde kurulması hiçbirşeyi değiştirmemektedir.

Sadece kurulum yollarının doğru olması yeterlidir.

Ülkemizde çoğu servis sağlayıcı sunucu güncellemelerini yapmamaktadır problemler bu nedenle kaynaklanmaktadır.

Saygılar.