site yönetim paneli gözükmüyor

site yönetim paneli gözükmüyor

yazan taner çalıkoğlu -
Yanıt sayısı: 10
moodle ı defalarca kurdum ancak site yönetim paneli gözükmüyor. yani kullanıcı ekleyemiyorum, dersleri silemiyorum. düzenlemeyi de açıyorum. fantastico ile kurulum yaptım manuel olarak yaptım 1.9 1.8 kurdum işin içinden çıkamadım bir türlü
taner çalıkoğlu yanıt olarak

Ynt: site yönetim paneli gözükmüyor

yazan sevgi özata -
bir kez kurdum bahsettiğiniz konularda sorun yaşamadım henüz
Belki reklam olacak ama sanırım burdan yukledim. sitenin Downloads kısmında yer alan paketlerle aynı olabilir
paketi indirin ,paket gerekli programları sisteme kurduktan sonra veritabanı olusturup localden site kurulumuna gecin
sevgi özata yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Taner Bey, serverdaki kurulu sistem parçaçıkları ile moodleın gereksinimleri örtüşüyor mu?
Kemal Can yanıt olarak

yazan taner çalıkoğlu -
sürekli bölüm hatası diye bir uyarı alıyorum site yönetim kısmında sebebi ne olabilir

yazan taner çalıkoğlu -
iki gündür uğraşıyorum ya hala çözemedim site yönetimindeki hatayı hala yeni kullanıcı ekle ya da diğer seçeneklerde bölüm hatası uyarısıyla karşılaşıyorum. php ini içerisinde bir kaç değişiklikten sonra site yönetim penceresini gösterdim ama hala sorunum aynı yardım edecek yok mu? üzgün(((((((

yazan ali öztürk -
bende de aynı problem var yönetim panelinde sadece eklentiler ve raporlar bölümü var diğerleri yok ders ekleme tema değşitirme felan... acil yardımcı olacak yok mu?

yazan ali öztürk -
ben de aynı problemle karşılaştım problem serverin php safe modunun açık olmasından kaynaklanıyor  hosting firmanla görüş onu kapattırırsan problem büyük ihtimalle çözülür
ali öztürk yanıt olarak

yazan Sinan AYDOĞAN -
genelde safe modu açık olan sağlayıcılar bu işlemi geçici oarak gerçekleştiriyorlar, safe modu sonra açıyorlar ve yine hüsran
Sinan AYDOĞAN yanıt olarak

yazan burak inner -
benzer bir sorunla bende şu anda ilgileniyorum.

veritabanı ayarlarını, klasör izinlerini vs. kontrol ettim.
en güncel sürümü yükledim..
vs. vs.

cpanel'deki "ERROR LOG" kısmını inceledim : hiç bir hata göstermiyor..

sonuç olarak bu tamamen hosting firmasından kaynaklanan bir sorundur. safe mode off konumda olmasına rağmen çalışmıyor.

tahminim bunun sebebi hosting firmasının php 'nin bazı fonksiyonlarına kısıtlama getirmesinden dolayıdır. yani hosting firmasını değiştirmekten başka bir çözüm yok gibi geliyor..

bir hosting satın almadan önce moodle kullanabilirmiyim , sorun olmadığından eminmisiniz diye sormak gerekiyor.

burak inner yanıt olarak

yazan Salih BİRİŞÇİ -
Arkadaşlar aynı problemi geçende bende yaşamıştım. tamamen sunucu tarafından kaynaklanan bir problem. sistem yöneticilerinin moodle gereksinimlerine uygun gerekli düzenlemeyi yapmaları sonucu sorun ortadan kalkıyor.
Salih BİRİŞÇİ yanıt olarak

yazan ercan soysal -

sistem yöneticileri gerekli ayarları yaptıklarını belirtiyor, yükleme esnasında tüm şartlar yerine getirilmiş gözüküyor ve yine sözkonusu hata yerinde duruyor. Üç alt versiyonu da denememe rağmen. Şöyle tam bir çözüm söylense sistem yöneticileri ile ilgili dahi olsa onlardan talep etsek diyorum.