Деякі хостинг-провайдери, наприклад HiperHost, можуть самі встановити Вам Moodle. Інші, наприклад Hostpro, надають своїм клієнтам засоби, що дають змогу адмініструвати сайт людям, які володіють лише основами інформаційних технологій. Найчастіше таким засобом виступає cPanel. Нижче описаний процес встановлення Moodle в середовищі операційної системи Linux за допомогою cPanel.

 1. Завантажте звідси zip-архів з файлами стабільної (stable builds) версії Moodle.

 2. Зайдіть на cPanel і оберіть в ній програму .

 3. Відкрийте папку public_html і завантажте до неї ваш zip-архів, скориставшись кнопкою .

 4. Розархівуйте там цей zip-архів, виділивши його і натиснувши кнопку , після чого сам файл zip-архіву видаліть, виділивши його і натиснувши кнопку .

 5. Створіть обов'язково поза межами папки public_html  (наприклад, поруч з нею), нову папку moodledata.

 6. Відкрийте на cPanel програму Базы данных MySQL і створіть у ній нову базу даних, наприклад, moodle з префіксом, який вам надали.

 7. Відкрийте на cPanel програму phpMyAdmin, а в ній базу даних, яку ви щойно створили.

 8. Оберіть опцію і всановіть для неї Сравнение - utf8mb4_unicode_ci. Це забезпечить правильне сортування даних за українським і російським алфавітами.

 9. Відкрийте на cPanel програму  і створіть субдомен для вашого сайту Moodle, вказавши для нього в якості кореневого каталогу папку, відновлену із архіву при виконанні пункту 4.

 10. Якщо ваш домен був щойно створений, вам, можливо, доведеться почекати від декількох годин до доби поки URL вашого сайту буде поширено по DNS-серверах і ви зможете перейти до виконання наступних пунктів.

 11. Наберіть у адресному рядку браузера адресу вашого сайту, додавши до неї /install.php, наприклад, you.site.ua/install.php. В результаті ви побачите сторінку, де натиснете Next.

 12. В наступному вікні відображається веб-адреса сайту Moodle і папка, де знаходяться його файли. Вам треба прописати шлях до папки, створеної при виконанні пункту 5, і натиснути кнопку Next.

 13. Потім обираємо драйвер бази даних і натискаємо Next.


 14. Далі вказуємо параметри підключення до бази даних. В полі Database host пишемо localhost, в полі Database name - ім'я створеної вами у пункті 6 бази даних (разом з префіксом). В полях Database user і Database password пропишіть ваш логін і пароль доступу до cPanel. В полі Tables prefix пропишіть mdl_ і натисніть Next, а в наступному вікні - Continue.

 15. Далі виводиться повідомлення, чи задовольняє ваш сервер мінімальним вимогам до системи Moodle, наприклад, таке:
  Бажано, щоб усі відмітки були зеленими. З жовтими відмітками сервер працездатний, але менш ефективний. Якщо є відмітки виділені червоним, Moodle працювати не може. Для вирішення цих проблем вам треба звернутися до вашого провайдера. До наступної сторінки переходимо, натиснувши Continue.

 16. Потім розпочинається відносно тривалий процес створення близько 300 таблиць у базі даних. Вам треба дочекатись, коли в кінці довгого списку повідомлень з'явиться кнопка Continue і натиснути її.

 17. Далі вам буде запропоновано створити обліковий запис адміністратора сайту, ввівши: логін - admin і пароль (латиницею: мінімум 8 символів, з яких мінімум 1 цифра, 1 велика і 1 мала букви та 1 символ, що не є буквою або цифрою). а також ваше ім'я, прізвище, адресу електронної пошти та інші параметри, які можна буде згодом доввести або змінити. По завершенні натискаємо кнопку Update profil.

 18. На наступній сторінці треба ввести інформацію, що відображатиметься на титульній сторінці сайту (його повну і скорочену назву тощо) і натиснути кнопку Save change. На цьому процес встановлення Moodle завершено.

 19. Одним з перших завдань після створення сайту Moodle є розміщення на ньому українського та інших потрібних вам мовних пакетів. Для цього треба вибрати в менюSite administration Language Language packsі обрати мови інтерфейсу, які ви бажаєте використовувати на вашому сайті. На жаль, розміщений на сайті moodle.org український мовний пакет недостатньо повний. Тому ви можете замінити його більшим за обсягом пакетом, розміщеним у цих папках, які треба розархівувати до папки .../moodledata/lang. Щоб ці зміни вступили в силу може знадобитися ще й очищення кешу: Site administration ► Development ► Purge all caches.
Остання зміна: вівторок 29 вересня 2020 22:21 PM