Певні уявлення про роботу з системою Moodle ви вже маєте, бо зараз, читаючи ці слова, ви працюєте з нею на правах гостя або студента. Якщо ви хочете попрацювати з Moodle на правах викладача або адміністратора, то можна встановити її на вашому комп'ютері. Я адмініструю сайти Moodle у декількох університетах, але маю на домашньому комп'ютері різні версії Moodle, де проводжу експерименти та випробовую нові модулі перш ніж встановлювати їх на університетських сайтах.

Moodle - це не просто програма, це сайт, для роботи якого необхідний веб-сервер з підтримкою РНР і баз даних. Простий сервер XAMPP разом з Moodle можна завантажити звідси та встановити його на вашому комп'ютері так само, як ви інсталюєте будь-яку програму для Windows. Це - найшвидший варіант, однак не завжди кращий, інколи неуспішний, бо приховує певні деталі процесу встановлення, і не дає змоги задати всі бажані параметри. Тому нижче ми опишемо процес, де спочатку встановлюється сервер XAMPP, перевіряється його робота, потім на ньому встановлюється Moodle. Опанувавши цю технологію, вам буде легше потім встановити Moodle для роботи в Інтернеті.

 1. Завантажте, наприклад, звідси збірку ХАМРР, але спочатку переконайтесь, що в ньому версії РНР і mySQL не нижче за ті, яких потребує ваш Moodle. Запустіть її та інсталюєте не в C:\Program Files, а, наприклад, в C:\xampp\ принаймні такі її компоненти, як Аppach, mySQL, PHP та phpMyAdmin: 2. За допомогою програми xampp-control.exe у папці C:\xampp\ запустіть Аppach i mySQL. Про те, що вони запущені успішно, свідчить зелений колір і кнопки Stop:

  Інколи вони не запускаються через конфлікт за номерами портів з програмою Skype. Щоб уникнути конфлікту, ХАМРР треба запускати раніше, ніж Skype.

 3. Завантажте звідси zip-архів з файлами стабільної (stable builds) версії Moodle. Папку moodle, що міститься в архіві, розпакуйте у папку C:\xampp\htdocs\.

 4. Створіть ще і порожню папку moodledata поза межами папки C:\xampp\htdocs\, наприклад, у папці C:\xampp\.

 5. Наберіть в адресному рядку браузера localhost, і запустіть програму phpMyAdmin, обравши її ім'я у списку програм зліва внизу:


 6. У програмі phpMyAdmin виберіть вкладку Базы данных і створіть нову базу на ім'я moodle, задавши для неї Сравнение - UTF8mb4_unicod_ci, яке забезпечує правильне сортування даних за українським і російським алфавітами:
   

 7. Наберіть у адресному рядку браузера команду localhost/moodle/install.php . В результаті ви побачите сторінку, де натиснете Next.


 8. В наступному вікні відображається веб-адреса сайту Moodle і папка, де знаходяться його файли. Вам треба прописати шлях до папки, створеної при виконанні пункту 4, і натиснути кнопку Next.

 9. Потім обираємо драйвер бази даних і натискаємо Next.


 10. Далі вказуємо параметри підключення до бази даних, як показано скріншоті,

  і натискаємо Next, а в наступному вікні - Continue.

 11. Далі виводиться повідомлення, що ваш сервер задовольняє мінімальним вимогам до системи Moodle:

  Натискаємо Continue.

 12. Потім розпочинається відносно тривалий процес створення близько 300 таблиць у базі даних. Вам треба дочекатись, коли в кінці довгого списку повідомлень з'явиться кнопка Continue і натиснути її.

 13. Далі вам буде запропоновано створити обліковий запис адміністратора сайту, ввівши: логін - admin і пароль (латиницею: мінімум 8 символів, з яких мінімум 1 цифра, 1 велика і 1 мала букви та 1 символ, що не є буквою або цифрою). а також ваше ім'я, прізвище, адресу електронної пошти та інші параметри, які можна буде згодом доввести або змінити. По завершенні натискаємо кнопку Update profil.

 14. На наступній сторінці треба ввести інформацію, що відображатиметься на титульній сторінці сайту (його повну і скорочену назву тощо) і натиснути кнопку Save change. На цьому процес встановлення Moodle завершено. Надалі ви запускатимете XAMPP за допомогою програм xampp-control.exe або xampp-start.exe і заходитимите ваш локальний сайт, набравши у вікні браузера localhost/moodle.

 15. Ви можете створити у себе декілька різних сайтів Moodle. Для цього треба повторно виконати пункти 3 - 14, даючи дещо інші імена створюваним папкам і базі даних. Виконання пунктів 7-10 має на меті створити файл конфігурації C:\xampp\htdocs\config.php. Для наступних сайтів ці пункти не обов'язково виконувати. Можна скопіювати файл config.php з іншого вашого сайту і виправити у ньому адресу сайту, імена папок і бази даних. Якщо при виконанні пунктів 7-10 виникла помилка, можна видалити файл config.php і сформувати його заново.

 16. Одним з перших завдань після створення сайту Moodle є розміщення на ньому українського та інших потрібних вам мовних пакетів. Для цього треба вибрати в меню Site administration Language Language packs і обрати мови інтерфейсу, які ви бажаєте використовувати на вашому сайті. На жаль, розміщений на сайті moodle.org український мовний пакет недостатньо повний. Тому ви можете замінити його більшим за обсягом пакетом, розміщеним у цих папках, які треба розархівувати до папки .../moodledata/lang. Щоб ці зміни вступили в силу може знадобитися ще й очищення кешу: Site administration ► Development ► Purge all caches.
Остання зміна: вівторок 15 вересня 2020 22:55 PM