Как да създаваме страниците в модулът "Урок" (Lesson) на Moodle

         След създаване и настройване на урока е необходимо да се създадат страниците в урока. Всяка страница моще да завършва с въпрос, на който студента трябва да отговори за да бъде пуснат да мине на следваща страница.

     След създаване и настройване на урока е необходимо да се създадат страниците в урока. Всяка страница моще да завършва с въпрос, на който студента трябва да отговори за да бъде пуснат да мине на следваща страница.

Създаването на страница започва с избиране на “Add a question page here” - Добавяне на страница с въпрос.

    Винаги преди да започнем с попълване на съдържанието, трябва да посочим какъв тип въпрос ще ползваме. Това става с кликане в бара над полето за редактиране на съдържанието. Ако не искаме да задаваме въпрос на тази страница, няма значение какъв тип въпрос ще е посочен горе.

В “Съдържание” въвеждаме материала от урока, а в края му задаваме въпроса, на който курсистите трябва да отговорят.

Множествен тип отговор

    За всеки възможен отговор има две полета. В горната част задаваме отговора (грешен или верен), в долната част написваме съобщение за обратна връзка, което курсистът ще прочете, след като посочи въпросния отговор.

    В полето “Преход” към съответния отговор избираме навигацията - къде да премине студентът, след даване на отговор. Обикновено при верен отговор, той преминава към “следваща страница“, а ако е отговорил погрешно може да бъде оставен на същото съдържание, избирайки “тази страница” или дори да бъде върнат по - назад, на предишна страница.

Въпрос е “вярно/невярно

По същия начин първо въвеждаме съдържание, после задаваме въпрос по него.

Под полето “Съдържание” даваме възможните отговори и обратна връзка за всеки от тях.

Въпросите с кратък отговор изискват от студента да попълни липсваща дума, цифра и т.н. Добре е да се има предвид, че системата приема за правилен отговор единствено този, който Вие сте дефинирали като такъв при задаването на въпроса. Това означава, че ако направите въпрос, който примерно предполага отговор имащ синоними, така се създава ситуация, в която курсистът може да отговори правилно, но системата да зачете отговора му като грешен. За това използвайте този тип въпроси само когато отговора, който изисквате, е уникален.

Когато дефинирате въпроса, може да маркирате полето “Чувствителност за малки/главни букви“. Така системата ще различава дали в отговора е изписана малка или голяма буква и съответно ще го зачете като правилен или грешен, в зависимост от това дали съответства на зададения от Вас правилен отговор.

Въпросът за съпоставяне изисква от студента да свърже логично изброени думи, твърдения и др. подобни.

В полето под “Съдържание” задавате двойките фрази, които трябва да бъдат свързани. Получаваме списък от думи/фрази, срещу които имаме падащи менюта с други думи/фрази, от които трябва да се избере подходящата.

Есетое начин да дадете на студента задание, по което той да напише свободен текст. Този вид въпроси не подлежат на оценяване от системата. Това може да направите собственоръчно Вие, след като проверите работата на курсиста.

Последно модифициране: неделя, 23 септември 2012, 04:12