Üyelere toplu mesaj göndermek

Üyelere toplu mesaj göndermek

yazan Rahim Suzen -
Yanıt sayısı: 13
Tüm üyelere topluca mesaj atmak nasıl olabilir?
Rahim Suzen yanıt olarak

Re: Üyelere toplu mesaj göndermek

yazan B. Gültekin Çetiner -
3.parti internalmail modülünü (buradan) deneyebilirsiniz.
B. Gültekin Çetiner yanıt olarak

yazan Rahim Suzen -
Bu modül kısmen işimi görüyor. Fakat üyelerin sisteme kayıtlı e-posta adreslerine toplu posta gönderebilen bir modül tavsiye edebilir misiniz?
Teşekkürler.
Rahim Suzen yanıt olarak

Genel jenerik bir kurs açıp oradaki Haber forumuna herkesi üye edin. Daha sonra bu foruma mesaj atın. Ama kullanıcı sayınız benimki gibi 30 binden fazlaysa bu da pek işe yaramıyor. Özellikle cron sırasında problem çıktığından çoğu mail gönderilemiyor. İyi bir mail sunucunuzun olması lazım.
B. Gültekin Çetiner yanıt olarak

yazan Rahim Suzen -
Teşekkürler ilginize.
Rahim Suzen yanıt olarak

Ynt: Re: Üyelere toplu mesaj göndermek

yazan Ethem Evlice -
Yönetim > Kullanıcılar > Hesaplar > Toplu kullanıcı eylemleri
Seçili kullanıcılara... Mesaj Gönder.
Puan ortalaması: hem ilgili/hem ilgisiz (1)
Ethem Evlice yanıt olarak

Re: Ynt: Re: Üyelere toplu mesaj göndermek

Harika. Sanırım bu özellik 1.9 ile eklenmiş. Farketmemişim. Eposta atamıyorsunuz fakat toplu mesaj gönderme ve diğer gerekli toplu kullanıcı onayı, silme gibi ihtiyaçları bir güzel karşılıyor. Ethem beye teşekkürler.
Ethem Evlice yanıt olarak

yazan esref kart -
Seçtiğim üyelerin bir dosyayı görmelerini istersem yada seçilen üyelere bir dosya göndermek istersem ne yapmam gerekir?
esref kart yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Yeni bir grup oluşturarak, oluşturduğunuz dersin sadece ilgili grubun görmesi izni verirsiniz, dosyanızı yeni derse eklersiniz. bu sayede o derse izin verilen grup girebilir ve derse eklediğiniz dosyayı görebilir.

Başka yollarda olabilir fakat öğrencilere neye göre seçeceksiniz onu da bilmek gerekir.
Kemal Can yanıt olarak

yazan esref kart -

Hocam, cevap için teşekkür ederim. Her gün farklı öğrencilere farklı dökümanları göstermek veya göndermek istersek çözümünüz biraz uğraş gerektiriyor. 100 civarında öğrenci düşünün. bunlardan bir kısmı farklı başka bir kısmı farklı gibi daha da uzatabileceğimiz şekilde öğreciler ve hergün ve hatta gün içerisinde bile grup içerisindeki öğrencilerinde değiştiğini düşünün. Grup çözümü sanki toplu eylemlerdeki toplu mesaj sisteminden biraz daha uğraştıracak gibi. Sonuçta dersleri yönetecek öğretmenlerinde fazla bilgili olmadığını düşünmemiz gerekiyor. Moodle 'da toplu mesaj özeliğini seviyorum ve kullanıyorum. Birde dosyalar için aynı uygulamayı yapabilsek.

Cevap için tekrar teşekkür eder, herkese iyi çalışmalar diliyorum.

esref kart yanıt olarak

yazan Kemal Can -
Eşref Bey, basamaklandırılmış eğitim içeriği hazırlasanız döküman görmeleri gerekenleri eğitim kendisi belirlese ve sonraki aşamalarda dökümanları gösterse. Hak vereceksinizdir ki , öğrencilere neye göre seçeceğinize ve nasıl bir döküman göndermek / göstermek istediğinize göre çözüm yolu değişecektir.

iyi çalışmalar dilerim.
Kemal Can yanıt olarak

yazan esref kart -

Sayın Hocalarım! Cevaplarınız için teşekkür ederim. En kısa sürede deneyerek sonuçları paylaşacağım.

Herkese iyi çalışmalar