Механизъм на работа със CVS - въпроси и отговори

Механизъм на работа със CVS - въпроси и отговори

от Daniel Denev -
Number of replies: 0

Здравейте приятели,

Имам следният въпрос(и), стига да намерите малко свободно време да ми отговорите. Стартирах във http://sourceforge.net проектът Free Knowledge който по същество е BESTdotNET (еволюция) а питането ми е свързано с контрола над версиите. Проблем по принцип няма. Всички тук сме достатъчно "печени" (предполагам) за да знаем как се работи със WinCVS, как се импортват модули и как се "комитва", ,НО за Бога, как става тази работа със смесването на кода. Сега ... ще ми обясни ли някой самия механизам. За "клончетата" в CVS долу горе съм запознат но ... никой на този свят не знае всичко, та ме интересува как става така, че известен брой разработчици работят над един и същ код, извършват смесването, създават се версии, НО никой не скапва версията на кода на другия??

P.S. Предварително благодаря на този който ми отговори. Много ще се радвам на по-простичък отговор. Стига да мога да схвана механизма на смесването. Това е което ме интересува. Как по същество се създават версии на един и същ файл? Разбира се версиите принадлежат на различни разработчици, а проектът си е един и същ за всички. усмивка

и четох от тук някой неща и едно кратко въведение , а що се отнася до логът на ченджове-те ... цяла мистерия