pomoc- Údaje o stávajícím vydání

pomoc- Údaje o stávajícím vydání

autor Petr Potoček -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den, prosím, jak z toho ven? 😟
Chtěl jsem nainstalovat plugin, a hlásí mi to tyto problémy. Opět znovu při každém přihlášení. Je nějaký problém se serverem?
Díky moc
problem1

problem2

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Potoček

Re: pomoc- Údaje o stávajícím vydání

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ve vašem config.php máte zřejmě nastaveno použití databáze MariaDB a Moodle verze 3.11 vyžaduje MariaDB alespoň 10.2.29. Váš databázový server ale hlásí verzi 8.0.22.13. Moodle proto odmítá pokračovat v upgrade / instalaci.

Podle čísla verze bych tipoval, že váš databázový server je ve skutečnosti MySQL a nikoliv MariaDB?

V odpovědi na David Mudrák

Re: pomoc- Údaje o stávajícím vydání

autor Petr Potoček -
Jasně, takže pořešit databázi.
Laicky se dovolím ještě zeptat. Máme to přes nějaký webhosting. Je tohle věc kterou můžu změnit já, nebo musím kontaktovat někoho z té firmy a musí to vyřešit oni? Snad jsem to formuloval správně.
V odpovědi na Petr Potoček

Re: pomoc- Údaje o stávajícím vydání

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

takže pořešit databázi.

Možná by stačilo opravit váš config.php tak, aby tam místo $CFG->dbtype = 'mariadb'; bylo odpovídající $CFG->dbtype = 'mysqli'; (za předpokladu, že je moje teorie správná).