Személyiség teszt készítése

Személyiség teszt készítése

Katalin Kristóf írta időpontban
Válaszok szám: 2

Sziasztok!

Személyiség teszteket szeretnék készíteni... Pl. Lüscher 8-színsor tesztjét (8 különböző szín tetszés szerinti sorrendbe tétele). Az elemzés a beküldés után azonnal látható legyen, ami egy szöveges leírás. Az elemzés úgy áll össze, hogy minden színhez a pozíciójának megfelelően tartozik egy szöveg (elemzés), ami automatikusan hozzárendelődne a kiválasztáskor... de nem látszódna, csak beküldés után.

A Moodle-val csak most ismerkedem, elég szerteágazónak tűnik... hosszú a megismerési idő. Ezért kérdezem, hogy ilyen teszt készíthető-e Moodle-ban, és ha igen, melyik tevékenységgel?

Minden választ nagyon szépen köszönök!

Kata

Válasz erre: Katalin Kristóf

Tárgy: Személyiség teszt készítése

Csaba Gloner írta időpontban
Szia Kata,

Ha készíthető, akkor biztos, hogy a teszt (quiz)-zel.
Jól értem, mind a 8 színhez tartozik pozíciójától függően egy-egy visszajelzés, azaz színenként nyolc visszajelzés lehetséges, így összesen 64? Vagy ennél egyszerűbb a helyzet?
Ha leírod pontosan, lehet, hogy tudok ajánlani egy kérdéstípust ehhez.
A Moodle-ben sokféle kérdéstípus van alapból, ill. pluginként letölthető még jó pár: https://moodle.org/plugins/browse.php?list=category&id=29

Üdv
Csaba
Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Személyiség teszt készítése

Katalin Kristóf írta időpontban

Szia Csaba,

Sajnos ennél bonyolultabb, mert tulajdonképpen a pozíciók 4 csoportra vannak osztva és ezekhez tartoznak a színeknek megfelelő elemzések (mert ezek összefüggnek, egymásra hatnak):

1. kék - +1
2. zöld - +2 ___ 1 elemzés
3. piros - x3
4. sárga - x4 ___ 1 elemzés
5. lila - =5
6. barna - =6 ___ semleges, nem elemezzük
7. szürke - -7
8. fekete - -8 ___ 1 elemzés

és ezek kombinációi
1. piros - +3
2. zöld - +2 ___ 1 elemzés
3. sárga - x4
4. kék - x1 ___ 1 elemzés
7. barna - -6
8. szürke - -7 ___ 1 elemzés

Összesen 168 elemzés van (az 5.-6. pozícióhoz nem kell)... ha jól számoltam mosoly

Ha színenként lehet csak elemzést hozzáadni, akkor a színekhez kell írni a többi színnel való kombinációjának leírását, és akkor a tesztet kitöltőnek ki kell választani a rá vonatkozót.

Remélem, érthető voltam mosoly

Köszönöm szépen a segítségedet!

Üdv, Kata