Test v Moodlu nerespektuje časový limit

Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor Lukáš Mižoch -
Počet odpovědí: 8

Zdravím vespolek, dneska jsem psal první test v Moodlu v tomto školním roce a všiml jsem si, že ačkoliv byl nastavený časový limit 30 minut, jeden žák měl pokus o délce 31 minut a 39 sekund. Netušíte někdo, jak se mu to povedlo?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Možná nedošlo k automatického odeslání testu po vypršení časového limitu (např. student zavřel prohlížeč) a test byl označen jako odeslaný až při spuštění cronu? https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=327067

V odpovědi na David Mudrák

Re: Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor Lukáš Mižoch -
Aha, takže ty pokusy odesílá cron? Já myslel, že JavaScript v prohlížeči.
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ano. Proto jsem zmínil možnost, že třeba student zavřel prohlížeč nebo mu to spadlo ještě předtím, než se spustí ten JavaScript. V takovém případě by to měl jako záložní řešení odevzdat cron.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor Lukáš Mižoch -

Mám nastaveno, že se pokusy mají automaticky odeslat. Proto bych čekal, že takový pokus bude trvat maximálně 10 sekund po termínu, ale 1 minuta a 39 sekund mi přijde hodně nad rámec tolerance.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor Jarda Holeček -

Také se mi to stává - a dokonce klidně o 12 hodin... Předpokládám, že se to stane, když student test pustí, odpojí se od internetu (tedy nemůže přijít "požadavek" na ukončení), se stále zapnutým testem se připojí zpět k internetu - a pak se test teprve sám zavře...

Ale jen tu přemýšlím nahlas - nemám s tím žádné velké zkušenosti

V odpovědi na Jarda Holeček

Re: Test v Moodlu nerespektuje časový limit

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Ano. To jsou ale případy, které by vám měl právě odchytit cron. Beží vám?