Fórum | editace filtru protokolů

Fórum | editace filtru protokolů

autor Marek Batelka -
Počet odpovědí: 5

Dobrý den,
moodle používáme ve firmě z části jako interní sdělení. Využíváme k tomu fórum na titulní straně. Chtěl bych se zeptat bylo by možné editovat filtry protokolů?

Čas
Celý název
Ovlivněný uživatel
Kontext události
Komponenta
Název události
Popis
Původ
IP adresa

23. září 2020, 07.57Marek Batelka-Fórum: Interní sděleníFórumDiskuse zobrazenaThe user with id '39' has viewed the discussion with id '37' in the forum with course module id '23'.web...

Jedná se mi o pole Název událost, kde bych chtěl jaká diskuze byla zobrazena + Popis, kde by místo ID měl být také název. Jedná se mi o to, že chceme hromadně kontrolovat, kdo si jaké interní sdělení přečetl. Pak mám otázku ještě ke skupinám. Bylo by nějak možné odesílat příspěvky z fóra na určité skupiny (oddělení) a aby ostatní danou diskuzi neviděli?. Nejspíš lze vybírat jen konkrétní uživatele ze seznamu a všichni vidí všechny diskuze. 

Budu rád za každou radu nebo za návrh jiného řešení těchto problémů.

Děkuji mockrát
M.Batelka

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Marek Batelka

Re: Fórum | editace filtru protokolů

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Co tak použít sestavy kurzu Účast v kurzu, vybrat Forum, akce Zobrazit. Pokud však vnutíte odebírání, není toto zobrazení potřeba.
Myslím,že lze použít studijní skupiny.
Zdraví Bohuš Havel
V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Fórum | editace filtru protokolů

autor Marek Batelka -
Dobrý den, 
děkuji za rady.



Problém je v tom, že na interní sdělení používám fórum, které není přímo v kurzu. Z důvodu abychom se nemuseli starat pořád o zadávání nových uživatelů do kurzů, jen proto aby si mohli přečíst interní sdělení. Ve fórum na titulní stránce takové možnosti sestav nejspíš nemám. Nebo jsem je nenašel. 



Příloha moodle_diskus.PNG
V odpovědi na Marek Batelka

Re: Fórum | editace filtru protokolů

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé
Pozor titulní stránka je kurz! ./course/admin.php?courseid=1

Nevím, jestli by nebylo jednodušší mít jeden kurz povinný pro všechny, jde budou automaticky přihlášeni všichni uživatelé. Na titulce lze dělat skupiny také.

Zdraví Bohuš Havel
V odpovědi na Marek Batelka

Re: Fórum | editace filtru protokolů

autor Marek Batelka -

Děkuji moc za rady. 

Díky Vám jsem si pár věci ujasnil. Oddělené skupiny jsem vyřešil. Nakonec jsem se rozhodl dále používat fórum na titulní straně. Myslím, že vnucení nepomůže upravil jsem hlavičku a body e-mailů z fórum, aby si uživatel musel prokliknout do moodle a až potom zjistil další informace. V moodle jsem chtěl právě evidovat, kdo si zobrazil konkrétní diskuzi.

Co se týká zobrazení určité diskuze uživatelem, tak sestavy mi také nejspíš nepomůžou. Potřebuji nějak hromadně zjistit konkrétně jaký uživatel si zobrazil určitou diskuzi ve fórum. Bohužel pomocí protokolů nebo sestav se dostanu jen k tomu, že vidím kdo si zobrazil celé fórum (interní sdělení). A až po rozkliknutí odkazu "Diskuze zobrazena" zjistím o jakou diskuzi šlo. Já bych to ale potřeboval ještě o úroveň posunout. Lze nějak upravit filtr protokolů nebo sestav? Popřípadě kde v kódu? Nebo nemáte nějaké lepší řešení?

Děkuji za ochotu a trpělivost 😊!