اضافه كردن فونت فارسي به مودل

اضافه كردن فونت فارسي به مودل

از sara amini در
Number of replies: 3

با سلام و روز بخير

براي اضافه كردن فونت فارسي مثلا b nazanin به مودل ( به صورت فونت پيش فرض مودل) فونت مربوطه را بايد از كجا كپي و در كدام پوشه مودل paste كنم؟بر روي لينوكس مودل رو نصب كردم

كلا چه كاري بايد انجام بشه

ممنون

تعداد امتیازات:  -
In reply to sara amini

در پاسخ به: اضافه كردن فونت فارسي به مودل

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

راه حل‌های غیراصولی برای این کار زیاد هست، ولی راه درست و مودلی‌اش این هست که هیچ کدوم از کدهای مودل رو تغییر ندید.

من توضیح رو با فرض اینکه از پوستهٔ استاندارد خود مودل استفاده می‌کنید می‌گم. اگر از پوسته‌های دیگه‌ای استفاده می‌کنید هم به روش مشابه می‌تونید عمل کنید. البته بعضی از پوسته‌ها این امکان رو دارند که تو صفحهٔ تنظیماتشون بتونید فونت آپلود کنید.

به‌عنوان ادمین لاگین کنید و به مدیریت سایت > نما > شتاب برید (اگر از پوستهٔ شتاب استفاده می‌کنید).

بعد به زبانهٔ «تنظیمات پیشرفته» برید و در قسمت «SCSS اولیهٔ خام» این متغیر رو ست کنید:

$font-family-sans-serif:  bnazanin,Tahoma,Arial;

با توجه به اینکه این احتمال وجود داره که فونت bnazanin روی کامپیوتر کاربران شما نصب نباشه، می‌تونید قبل از خط بالا، با استفاده از font-face فونتتون رو تعریف کنید. فایل فونت می‌تونه هر جایی روی سرور باشه یا اینکه حتی از روی یک CDN اون رو بخونید.

In reply to Shamim Rezaie

از afshin rasooli در
بزرگوار بنده دقیقا مراحلی که شما فرمودید را انجام دادم و زمانی که فقط این کد را
$font-family-sans-serif: bnazanin,Tahoma,Arial;
می نویسم فونت تغییر میکند ولی وقتی از هاست یا cdn میخوام فونت رو فراخوانی کنم جواب نمیده
این کدی هست که من ازش استفاده میکنم
@font-face {
font-family: 'yekan';
src:url('//cdn.font-store.ir/fonts/yekan/Yekan-Regular.woff2') format('woff2'),
url('//cdn.font-store.ir/fonts/yekan/Yekan-Regular.woff') format('woff'),
url('//cdn.font-store.ir/fonts/yekan/Yekan-Regular.ttf') format('truetype'),
url('//cdn.font-store.ir/fonts/yekan/Yekan-Regular.otf') format('opentype');
font-weight: normal;
font-style: normal;
}
In reply to afshin rasooli

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

آدرس‌هایی که در url ها نوشته‌اید نامعتبر هستند. آدرس‌های شما با // شروع شده‌اند که اشتباه است.

اگر فونت‌ها روی سایت شما نیستند (که نیستند) آدرس را به‌طور کامل و با http یا https وارد کنید.

البته در قسمت font-face فونت یکان رو تعریف کردید و بنابراین برای مقداردهی به متغیر font-family-sans-serif هم از همین فونت استفاده کنید.